>
Kategorie: Google Newsy Telefony

Najzabawniejsza wpadka Pixela 6: pomylił Adele z toaletą

Właściciele smartfonów Google Pixel mają okazję nieco się pośmiać, korzystając z aplikacji Now Playing. Okazuje się, że dźwiękowi spłukiwania toalety wcale nie jest tak daleko do piosenki Adele. Przynajmniej według smartfona.

Od październikowej premiery Pixela 6 do sieci trafiło już sporo doniesień dotyczących wielu błędów, jakie początkowo mocno doskwierały posiadaczom nowego smartfona. Niektóre była bardziej, inne nieco mniej poważne, z każdym dniem jednak lista się wydłużała:

Widzę listę błędów Google Pixel 6 i łapię się za głowę. Jak można to sprzedawać?

Żadna z tych usterek nie sprawia jednak raczej, że komukolwiek jest do śmiechu. Inaczej sprawa ma się jeśli chodzi o błąd, który właśnie wykryto we wszystkich smartfonach Pixel.

Google Pixel nie jest fanem Adele?

W telefonach od Google aktywna jest funkcja Now Playing, która pozwala nam rozpoznać tytuł odtwarzanej piosenki. Niestety ostatnimi czasy narzędzie nie radzi sobie z tym zbyt dobrze.

Na forum Reddit użytkownicy smartfonów Pixel zaczęli dzielić się swoimi zabawnymi odkryciami. W ten sposób okazało się na przykład, że sprzęty Google w odgłosie spłukiwania toalety słyszą piosenkę Adele „Rumor Has It”.

To nie jednorazowa wpadka – zainspirowani tym odkryciem właściciele Pixeli zauważyli też między innymi, że smartfon rozpoznaje dźwięk mycia zębów szczoteczką elektryczną jako utwór ,,Dream of Arrakis” ze ścieżki dźwiękowej Diuny. Dźwięk elektrycznej maszynki do golenia to natomiast dla aplikacji utwór Skrillexa, a dźwięk młota pneumatycznego kojarzy się Pixelowi z muzyką Imagine Dragon/The White Stripes.

Sztuczna inteligencja potrafi wiele, ale jak widać, może też płatać figle. Jeśli jesteś ciekaw, jakie jeszcze utwory smartfony Google rozpoznały w codziennych odgłosach, zajrzyj do tego wątku na forum Reddit, w którym internauci dzielą się swoimi znaleziskami. A może sam masz podobne doświadczenia? Chętnie o nich poczytamy 😉

Przeczytaj również

https://www.gsmmaniak.pl/1279366/biometria-nie-tak-bezpieczna-jak-myslisz-kobieta-okradziona-w-trakcie-snu/

Źródło, Via

Monika Laflamme

Najnowsze artykuły

  • Promocje

Dla mnie to najlepszy telefon w promocji za 1500 złotych. Porzuciłem dla niego Samsunga Galaxy S24 Ultra

Nothing Phone 3a mocno staniał w promocji i w mocniejszej wersji stał się najlepszym telefonem…

18 kwietnia 2025
  • Areny i porównania
  • Motorola
  • Nothing
  • Promowane
  • Samsung
  • Telefony
  • Wiadomość dnia

Rozstrzygam największy dylemat przy zakupie telefonu. Kiedy i ile warto dopłacić?

Najlepszy tani telefon Samsung staniał w Polsce do świetnego poziomu. Za 799 zł dostaniesz ekran…

18 kwietnia 2025
  • Motorola
  • Newsy
  • Telefony

Następca udanego średniaka Motoroli zdradza wygląd. Jaka będzie jego cena?

Wygląda na to, że popularny producent szykuje nam nowego średniaka. Mowa o modelu Motorola Moto…

18 kwietnia 2025
  • Newsy

Elektryczny rower Engwe Engine Pro 2.0. Świetny na drogę i w teren (TEST)

Testujemy elektryczny rower Engwe Engine Pro 2.0 - składaka z pełnym zawieszeniem, grubymi oponami, hydraulicznymi…

18 kwietnia 2025
  • Promocje

Amazon rozdaje hit całkowicie za darmo. Oferta zmierza ku końcowi

Amazon rozdaje prawdziwy hicior – chodzi o trzecią odsłonę Saints Row w odświeżonym wydaniu. Oznacza…

18 kwietnia 2025
  • Motorola
  • Newsy
  • Telefony

W polskiej promocji jedyną w swoim rodzaju tanią Motorolę z LTPO kupisz dzisiaj w najniższej cenie w historii

Motorola Edge 50 Neo doczekała się sporej obniżki w polskiej promocji. Teraz możesz kupić ją…

18 kwietnia 2025