Bittium wprowadza na polski rynek smartfony, które powstały z myślą o bezpieczeństwie swoich użytkowników. Wyróżnia je także fakt, że są produkowane w rodzimej dla producenta Finlandii, na bazie podzespołów o ściśle kontrolowanym pochodzeniu.
Już dziś swojej premiery doczekały się pracujące na Androidzie modele smartfonów Bittium Tough Mobile 2 oraz Tough Mobile 2C. Twórcom podczas tworzenia najnowszych sprzętów przyświecała myśl przewodnia, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia ataków poprzez oprogramowanie szpiegujące (na przykład Pegasus).
Ultrabezpieczny Bittium Tough Mobile
W modelu Bittium Tough Mobile 2 poza Androidem znajdziemy również zamknięte, hermetyczne środowisko robocze – system operacyjny Bittium Secure OS. To rozwiązanie dedykowane szczególnie przedsiębiorstwom, w których wymagane jest bezwzględne bezpieczeństwo. Oba systemy są od siebie w pełni izolowane, a przełączanie się pomiędzy nimi jest bardzo szybkie i intuicyjne.
Producent chwali się, że najnowsze telefony oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa wśród smartfonów dostępnych w sprzedaży, a nasze dane chronione są na poziomie sprzętowym, a także od strony oprogramowania.
Sprzęty są też bardzo wytrzymałe, a to dzięki wykonaniu ze stopu magnezu. Posiadają również certyfikaty IP67 oraz Mil-STD-810G. Smartfony wyposażono w specjalny tryb prywatny, aktywowany przy pomocy fizycznego przycisku. Odłącza on dostęp do aparatu, mikrofonów, a także uniemożliwia dokładny odczyt danych z GPS czy akcelerometru.
To jeszcze nie koniec – nie zabrakło również czujników (z własną baterią), wykrywających próby otwarcia obudowy (na przykład w celu instalacji podsłuchu).
Przy tej okazji producent wspomina również o możliwości wykupienia dostępu do usługi Bittium Secure Suite, które umożliwia bezpieczną komunikację typu end to end (E2EE) w ramach organizacji, pozwalają na transfer szyfrowanych danych i zdalne zarządzanie urządzeniem.
W Europie Środkowej istnieje duże zainteresowanie środkami służącymi do bezpiecznej komunikacji, co jest szczególnie widoczne wśród klientów biznesowych oraz instytucjonalnych. Ludzie są coraz bardziej świadomi zagrożeń czyhających w cyberprzestrzeni, m.in. potencjalnej inwigilacji za pomocą oprogramowania Pegasus. Bittium jest w stanie zapewnić organizacjom kompleksowe rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa. Oferujemy zarówno ciągle aktualizowane bezpieczne środowisko jak i „utwardzone” urządzenia”
– komentuje Thomas Ziger, wiceprezes ds. sprzedaży w Bittium Defense and Security.
Przeczytaj również
Świetna okazja: świeżutki Xiaomi Redmi Note 11 taniej w przedsprzedaży!
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.