Samsung Galaxy S22 Ultra jawi się jako stabilny smartfon do wszystkiego – czy jednak jego obudowa jest wystarczająco wytrzymała. Trwałość Galaxy S22 Ultra została wystawiona na próbę.
Samsung Galaxy S22 Ultra kosztuje na polskim rynku 5899 złotych i więcej, co czyni go jednym z najdroższych flagowców. Jego specyfikacja jawi się jako kompletna, gdyż na pokładzie mamy rysik S Pen, świetny wyświetlacz oraz pełną wodoszczelność (IP68). A co z jego wytrzymałością?
Wytrzymałość drogiego Samsung Galaxy S22 Ultra
Czy długa na 163 mm obudowa jest wystarczająco wytrzymała i sztywna? To postanowił sprawdzić Zack z kanału JerryRigEverything – na pewno go znacie i wiecie, jak przeprowadza swoje sprawdziany:
Ważący 229 gramów Galaxy S22 Ultra został poddany testowi zarysowań, który zdał bez żadnych komplikacji. Na szkle frontowym zarysowania pojawiają się po zastosowaniu narzędzia o twardości 6 w skali Mohsa. Zastosowanie mocniejszego szkła Corning Gorilla Glass Victus+ niewiele poprawia, gdyż wciąż mamy do czynienia ze szkłem.
Ramki okalające telefon są wykonane z twardego metalu, a tylny panel jest w pełni matowy i nie daje się łatwo zarysowywać – to dobry znak dla antyfanów etui. Obiektywy fotograficzne Galaxy S22 są natomiast wysunięte, co niestety może się dla nich skończyć tragicznie pod upadku z wysokości pasa:
Z testu Zacka dowiadujemy się również, że płomień z zapalniczki wywołuje nieodwracalną szkodę na ekranie po 20 sekundach, a obudowa S22 Ultra jest bardzo sztywna – wyginanie w obie strony nie robi na niej wrażenia. Podsumowując: Samsung wykonał kawał dobrej roboty i S22 Ultra możemy nazwać odpornym flagowcem.
Niestety, tego samego nie możemy powiedzieć o najnowszym OnePlus 10 Ultra:
OnePlus 10 Pro zaskakuje! W tym teście po flagowcu zostały okruszki
Ceny Samsung Galaxy S22 Ultra
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.