Koniec istnienia YouTube Vanced zmusza internautów do poszukiwania sensownego zastępstwa. Oto zestawienie narzędzi, które stanowią najlepsze alternatywy YouTube Vanced w sieci!
Spis treści
YouTube Vanced przestaje istnieć – od ogłoszenia tej smutnej wieści minął już ponad miesiąc. Choć usługa będzie działać jeszcze przez jakiś czas, to dobry moment na przyjrzenie się alternatywom dla nieodżałowanego serwisu.
YouTube Vanced to darmowa modyfikacja oficjalnej aplikacji YouTube na Androida – nie znajdziemy w niej reklam, i to właśnie głównie z tego powodu bardzo chętnie sięgali po nią użytkownicy z całego świata.
Choć twórcy nie zdradzili powodu, dla którego YouTube Vanced pakuje manatki, można spodziewać się, że chodzi o pozew od samego giganta z Mountain View.
Co w takiej sytuacji mogą zrobić wieloletni użytkownicy serwisu? W grę wchodzą tu alternatywy YouTube Vanced, o których więcej opowiem w dzisiejszym zestawieniu.
Na początek przypomnę, że YouTube Vanced był darmową wersją serwisu YouTube w wariancie Premium. Poza brakiem reklam oferował dodatkowe funkcjonalności znane z wersji Premium, takie jak odtwarzanie w tle czy pobieranie offline.
YouTube Premium daje nam wygodny dostęp do wszystkich powyższych funkcji – musimy za nie jednak całkiem sporo zapłacić. Miesiąc takiej przyjemności będzie nas kosztować 23,99 zł. W wersji rodzinnej dla pięciu kont za miesiąc zapłacimy 35,99 zł.
Przy tej okazji warto jednak wspomnieć o promocji, która potrwa tylko do 2 maja. Użytkownicy, którzy nie korzystali do tej pory z YouTube Premium, mogą przetestować usługę przez 2 miesiące gratis.
Skoro jednak tutaj jesteś drogi ManiaKu, zapewne szukasz darmowych alternatyw dla YouTube Vanced. Przyjrzyjmy im się bliżej.
Jednym z najprostszych rozwiązań jest skorzystanie z alternatywnej przeglądarki, na przykład Brave. Brave to projekt typu open source, który pozwala nam na delektowanie się materiałami z YouTube bez żadnych reklam. W samej przeglądarce również ich nie znajdziemy. Dla twórców priorytetem było zadbanie o naszą prywatność, dzięki czemu Brave jest też bardzo bezpieczny dla użytkownika.
Dodatkowym smaczkiem jest również możliwość zarabiania na oglądanych reklamach – jeśli włączymy opcję oglądania reklam, Brave nagrodzi nas za to tokenami BAT.
Brave możesz pobrać m.in. z oficjalnej strony internetowej (tam znajdziesz też więcej szczegółów na jej temat) lub ze sklepu Google oraz Apple – potem wystarczy już tylko zalogować się do swojego konta w serwisie YouTube.
New Pipe to obecnie najpopularniejsza i najczęściej polecana alternatywa YouTube Vanced dla posiadaczy smartfonów z Androidem. Podobnie jak niedawno zamknięty serwis, aplikacja oferuje dostęp do YouTube’owych treści bez reklam. Nie brakuje tu także odtwarzania w tle czy opcji pobierania materiałów wideo.
Nie jest to jednak rozwiązanie idealne. Dlaczego? Aplikacja ta nie opiera się bowiem na API od Google, co uniemożliwia nam wygodne zalogowanie się na nasze konto. Wszystko robimy tylko w ramach aplikacji New Pipe, co nieco utrudnia sprawę. Poza tym jednak aplikacja umożliwia nam dostęp do wszystkich funkcji YouTube’a – to więc obecnie jedna z najciekawszych alternatyw.
Odwiedź oficjalną stronę New Pipe.
Kolejne, coraz popularniejsze obecnie rozwiązanie to SkyTube. Aplikacja działa na tej samej zasadzie co New Pipe – musimy więc liczyć się z tym, że nie zalogujemy się tutaj naszymi danymi z YouTube. Na plus za to fakt, że istnieje tu opcja importu subskrypcji do naszej aplikacji.
Zarówno New Pipe jak i SkyTube nie należą jednak do aplikacji tak zaawansowanych i działających równie sprawnie jak Vanced – niestety zlikwidowany serwis oferował największą funkcjonalność. Jak mawiają: jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma 😉
Pobierz SkyTube z oficjalnej strony twórców.
Niektórzy pomysłowi internauci znaleźli dodatkowy sposób na obejście przymusu zakupu drogiej subskrypcji YouTube Premium. To VPN, który przeniesie nas do miejsc, w których za YouTube bez reklam zapłacimy znacznie mniej niż w Polsce. Obecnie najpopularniejszym kierunkiem jest Argentyna. Tam za YouTube Premium przyjdzie nam zapłacić niespełna 7 złotych miesięcznie!
Mam nadzieję, że moje krótkie zestawienie przedstawiające najciekawsze alternatywy YouTube Vanced pomogło Ci w wyborze najlepszego rozwiązania.
Jednocześnie zachęcam do zapoznania się z innymi tekstami, które pomogą Ci m.in. w wyborze najlepszego smartfona do 500, 1000, 1500, 2000 czy 3000 złotych. A może planujesz zakup telefonu z klawiaturą? Wtedy pomocny okaże się mój tekst o najlepszych klasycznych telefonach.
Szukasz udanego smartwatcha? Zajrzyj do TOP 10 najlepszych zegarków na naszym rynku. Chętnie doradzimy Ci również w wyborze najlepszego tabletu. Na łamach gsmManiaKa zapoznasz się też z zestawieniem 10 aplikacji, które powinien posiadać każdy użytkownik smartfona.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Hack and Slash do kupienia w cenie 9 zł? Z tą kapitalną ofertą jest to…
Jeśli potwierdzi się, że Samsung Galaxy S26 otrzyma nową, przełomową baterię z szybkim ładowaniem 65W,…
Aż trudno uwierzyć, że w przedziale 1000-1500 złotych kupimy smartfon z wodoszczelnością, 5 latami aktualizacji,…
"Marsz aktualizacyjny" producenta Nothing trwa w najlepsze. Tym razem smartfon jego submarki doczekał się najnowszego…
Debiut serii Samsung Galaxy S25 jest coraz bliżej. W przyszłym tygodniu poznamy nowe flagowce na…
Kultowy RPG właśnie trafił na Steam z 90% rabatem. Ten pozwoli wam zaoszczędzić przy zakupie…