Lato to okres wysokich temperatur, które sprzyjają nagrzewaniu się smartfona. Z tego artykułu przypomnisz sobie jak uniknąć usterek związanych z upałem.
Wiele nieszczęśliwych wypadków ze smartfonem w roli głównej zdarza się właśnie latem. Kiedy żywioły są skrajnie aktywne, nasze przenośne centra dowodzenia mogą ulec uszczerbkom takim jak zalania czy przegrzania, a w skrajnych przypadkach spowodować pożar.
Poniższy tekst nie ma na celu nikogo uczyć, a jego treść może wydawać się oczywista. Jest jednak dobrym przypomnieniem co robić, lub czego nie robić, aby uniknąć nieprzyjemności.
Chwila nieuwagi na plaży, odstawienie smartfona w mocno nasłonecznione miejsce, może mieć negatywny wpływ na kondycję baterii, a nawet trwale uszkodzić podzespoły urządzenia.
Pamiętaj, żeby zawsze przechowywać telefon w cieniu, najlepiej nie przykrywając telefonu innymi materiałami np. odzieżą.
Często zapominamy o wyłączaniu aplikacji, tylko je minimalizując. Systematyczne zamykanie aplikacji pozwoli zmniejszyć obciążenie pamięci i procesora, powodując mniejsze nagrzewanie i zachowując zdrowie smartfona na odpowiednim poziomie.
Nieużywane aplikacje należy zamykać, a nie minimalizować, w końcu większość nowoczesnych urządzeń jest w stanie odpalić apki w błyskawicznym tempie.
Ładowanie smartfona pod poduszką, na materiałowych powierzchniach może okazać się bardzo niebezpieczne.
Podczas ładowania, każdy smartfon nagrzewa się dużo bardziej niż w trybie gotowości. Kumulacja podwyższonej temperatury urządzenia oraz upalnej temperatury powietrza może powodować przegrzanie i ewentualny zapłon urządzenia.
Warto „dmuchać na zimne” i oszczędzić sobie ryzyka związanego z czarnym scenariuszem pożaru domu czy mieszkania.
Osobom o wyjątkowej wyobraźni stanowczo odradzam pomysł konwencjonalnego chłodzenia smartfona. Nigdy nie należy wkładać telefonu do zamrażarki, lodówki czy kubła z lodem.
Różnica temperatur może nieodwracalnie uszkodzić podzespoły, uniemożliwiając dalsze korzystanie z urządzenia.
Pomimo obecności standardu IP68 i jego odpowiedników, prawie żaden telefon nie jest całkowicie odporny na zalania.
Producenci stosujący normę IP68, czyli najwyższy standard wodoszczelności dla urządzeń mobilnych, chwalą się wytrzymałością na poziomie zanurzenia do 1,5 m na 30 min w słodkiej wodzie.
Trzeba zatem uważać, aby nasz telefon nie zanurkował głębiej, zwłaszcza w wodzie słonej.
Jeśli planujesz zmianę smartfona, albo twój telefon padł ofiarą upału, zachęcam do zapoznania się z polecanymi przez nas smartfonami.
W powyższym zestawieniu większość telefon wyposażona jest w standardy wodoodporności i podzespoły zapewniające wysoki komfort użytkowania.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Klienci PKO BP po raz kolejni są wprowadzani w błąd. To z kolei może prowadzić…
Messenger zostaje wyposażony w przydatne nowości – jakość HD w połączeniach, pocztę głosową, tła AI…
Nowego Xiaomi pokochasz za pojemną baterię i wysoką wydajność. Xiaomi Redmi Turbo 4 ujawnił część…
Ta gra to interaktywny film, który stał się niemałym hitem w oczach krytyków i graczy.…
Nie tylko OPPO Find X8 Pro był gwiazdą dzisiejszej premiery. Wraz z nim debiutował OPPO…
Być może zbyt surowo oceniłem flagowce pracujące na procesorze Snapdragon 8 Elite. Są gorące, ale…