fot. djedzura, Fotolia.com
Czy wszechobecna drożyzna w Polsce dotyczy też internetu? Jak się okazuje, w tej kwestii jesteśmy szczęśliwcami. Wiele krajów może nam zazdrościć – internet mobilny mamy bowiem bardzo tani. Izrael czy Włochy biją nas jednak na głowę.
Choć inflacja daje nam wszystkim mocno w kość, Polacy mają pewne powody do zadowolenia. Nasz kraj znalazł się bowiem na 21. miejscu wśród krajów całego świata, jeśli chodzi o wysokość kosztów, jakie musimy ponieść za 1 gigabajt internetu.
Najświeższy raport Cable.co.uk przeanalizował ceny internetu mobilnego w 233 krajach na całym świecie. Wygląda na to, że akurat w tej kwestii nie mamy na co narzekać.
W Polsce za 1 GB internetu mobilnego zapłacimy średnio 0,41 dolara, podczas gdy najtańsze oferty oferują go nawet za jedynie 0,14 dolara. Jak te wyniki prezentują się na tle świata?
Jak podaje raport, najdrożej jest na Wyspie Świętej Heleny, Falklandach oraz na Wyspie Świętego Tomasza. Tam za gigabajt internetu zapłacimy kolejno 41, 38,5 oraz niemal 30 dolarów. Kolejne w zestawieniu uplasowały się Tokelau (18 dolarów) i Yemen (16,58 dolarów).
Są jednak miejsca, którym zazdroszczą nawet Polacy. To Izrael – tam za gigabajt zapłacimy tylko 0,04 dolara! Na drugim miejscu znalazły się Włochy (0,12 dolara), a kolejne są San Marino (0,15 dol.) oraz Indie (0,17 dol.).
Cena, jaką Polakom przyjdzie zapłacić za dostęp do sieci, jest jednak jedną z najkorzystniejszych w Europie – dla porównania nasi sąsiedzi Czesi za 1 GB zapłacą nawet 3 dolary, natomiast Szwajcarzy aż 7,37 dolara.
https://www.gsmmaniak.pl/1326992/iphone-14-problemy-z-aparatami/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Samsung Galaxy XCover 7 Pro zdradza specyfikację w Geekbench. Procesor to znany z Nothing Phone…
Nothing Phone 3a Pro dopiero co zadebiutował, a już da się go kupić taniej w…
W Orange możesz przygotować swój smartfon do wiosny z fajnym rabatem. Pomarańczowy operator daje zniżkę…
Najlepszy turowy RPG – Divinity: Original Sin 2 do kupienia taniej o 113 zł! To…
mObywatel już niebawem doczeka się nowej odsłony – dla najmłodszych. mObywatel dla uczniów to nie…
Postapokaliptyczny hit – Atomic Heart, czyli FPS w niecodziennej stylistyce trafił na niemałą zniżkę na…