fot. gsmManiaK.pl
Samsung opublikował wyniki finansowe za drugi kwartał 2022 roku. Co dla niektórych może być ciekawostką, to nie smartfony przynoszą koreańskiemu producentowi największe zyski.
Spis treści
Koreańska firma pochwaliła się oficjalnymi wynikami finansowymi za okres Q2 2022. Co przyniosło największe dochody? Jak Koreańczycy poradzili sobie w tym kwartale?
Producent opublikował dziś wyniki za drugi kwartał bieżącego roku. Z pewnością włodarze mają z czego cieszyć pod względem czysto finansowym.
Firma z Korei Południowej zanotowała przychód na poziomie 77,2 tryliona(!) Wonów południowokoreańskich, praktycznie utrzymując poziom z pierwszego kwartału 2022 roku. Przeliczając to na dolary amerykańskie, daje to nam ponad 59 miliardów dolarów.
Przełożyło się to na 14,1 tryliona Wonów zysku operacyjnego. Dla lepszej percepcji jest to prawie 11 miliardów dolarów amerykańskich.
Porównując te wyniki względem tych sprzed roku, wzrosty wyniosły odpowiednio 21% przychodu oraz 12% zysku. Pora jednak powiedzieć, które gałęzie biznesu koreańskiej firmy przyniosły największy dochód.
Zacznijmy od smartfonów oraz innych urządzeń. Tutaj Samsung może pochwalić się przychodem na poziomie 44,46 trylionów wonów oraz zyskiem operacyjnym wynoszącym 3,02 tryliona wonów.
Przeliczając, daje nam to nieco ponad 34 miliardy dolarów przychodu oraz 2,3 miliarda dolarów zysku. Oznacza to spadek zysku na tych produktach o niespełna 31%.
Dużo lepiej ma się część firmy odpowiedzialna za produkcję półprzewodników. Tutaj mimo mniejszego przychodu, bo na poziomie 28,5 tryliona wonów, notujemy zysk operacyjny o równowartości niespełna 10 trylionów wonów.
Przeliczając, daje to niespełna 7,7 miliarda dolarów zysku oraz prawie 22 miliardy dolarów przychodu. Względem poprzedniego roku, jest to wzrost przychodu o 6% oraz zysku aż o 44%! Jak widać, Samsung konkretnie odbił sobie stratę na urządzeniach.
fot. PBKreviews
Do omówienia pozostała odnoga odpowiedzialna za wyświetlacze. Zanotowany przychód to 7,71 tryliona wonów, co daje 12 % wzrost rok do roku oraz 1,06 tryliona wonów zysku, co jednak przekłada się na spadek o niespełna 17%.
Przeliczając, przełożyło się to na niecałe 6 miliardów dolarów przychodu oraz 812 milionów dolarów zysku.
Harman natomiast, można by rzec, ledwo na siebie zarobił, notując przychód 2,98 tryliona wonów oraz zysk 0,1 tryliona wonów. Jest to i tak wzrost rok do roku o kolejno 23% oraz 10%.
Przekładając na dolary, daje to niespełna 2,3 miliarda dolarów przychodu oraz 77 milionów dolarów zysku.
Firma również poinformowała, że dużą część sprzedaży napędziły ich najnowsze smartfony z serii Galaxy S22, a także tablety Galaxy Tab S8. Jak jednak widać na wynikach finansowych, nie jest tak dobrze w kontekście zysku, jak przed rokiem, czy nawet w zeszłym kwartale.
Winnym może być m.in. afera z Galaxy S22 w roli głównej.
https://www.gsmmaniak.pl/1301408/samsung-galaxy-s22-spadek-sprzedazy-ograniczanie-wydajnosci/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Oppo Find X8 Mini będzie bardzo smukłym smartfonem, który do tego nie zrezygnuje z wielkiej…
Ulefone Armor 28 Ultra rozbił bank. Smartfon ma 16 GB RAM, MediaTeka Dimensity 9300+, 1…
Choć może się to wydawać niesłychane, Huawei dominuje na rynku smartfonów. Składane telefony w Chinach…
Samsung Galaxy M35 5G ma nową cenę w Polsce. Teraz najbardziej opłacalnego Samsunga kupisz u…
Świeżutki iPhone 17 Air jednak nie będzie taki, jak się spodziewaliśmy. Jego rozmiary mogą niestety…
Motorola Razr 60 przed premierą zdradza pierwsze detale specyfikacji technicznej. Tańsza składana Motorola przynosi dobre…