karta biometryczna/ fot. thales
Od dziś klienci indywidualni Banku Pocztowego mają już okazję skorzystać nowego rozwiązania – to wyjątkowa biometryczna karta płatnicza z czytnikiem linii papilarnych.
Z końcem 2021 roku Bank Pocztowy jako pierwsza instytucja w Polsce wprowadził do swojej oferty bardzo innowacyjne rozwiązanie – mowa tu o biometrycznej karcie płatniczej z czytnikiem linii papilarnych. Wtedy też nowość trafiła do klientów instytucjonalnych, a w styczniu do małych i średnich przedsiębiorców.
Dziś Bank Pocztowy udostępnia kartę biometryczną również klientom indywidualnym.
Karta biometryczna Banku Pocztowego powstała we współpracy banku z Mastercard oraz firmą Thales. Nowość zatroszczy się przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych codziennych transakcji. Umieszczony w niej czytnik linii papilarnych uniemożliwi osobom trzecim kradzież naszych pieniędzy.
Jak to wszystko działa? To proste – przed przyłożeniem karty do terminalu należy przyłożyć palec w miejscu czytnika ukrytego w naszej karcie płatniczej. Jeśli odcisk należeć będzie do posiadacza karty, dioda zaświeci się na zielono, a transakcja będzie mogła zostanie zaakceptowana. To skuteczne rozwiązanie chroniące nas przed utratą pieniędzy w momencie zgubienia lub kradzieży karty.
Co ciekawe, Bank Pocztowy zaznacza, że karta nie wymaga ładowania i nigdy się nie rozładuje – rozwiązano to tak, że gadżet pobiera energię z terminala POS podczas wykonywania codziennych transakcji.
Chciałbyś przetestować nowość Banku Pocztowego? Radzę się pospieszyć. To dlatego, że obecnie w ofercie dostępnych jest 950 egzemplarzy kart. Co ważne, pierwszeństwo jej otrzymania będą mieli klienci, którzy posiadają już rachunek w banku.
biometryczna karta/ fot. Thales
Karta jest nie tylko niezwykle bezpieczna dzięki biometrii, ale wyposażona również w takie benefity, jak ubezpieczenie zakupów internetowych czy Program lojalnościowy Mastercard Bezcenne Chwile. Klient może nią wypłacać gotówkę bezpłatnie ze wszystkich bankomatów na świecie. Karta jest dostarczana kurierem, wraz z niewielkim urządzeniem, dzięki któremu Klient może na karcie zarejestrować biometryczny wzorzec odcisków dwóch swoich palców. Karty zabezpieczonej biometrycznie Klient może używać zarówno zbliżeniowo jak i tradycyjnie, nie jest wymagane podanie PINu – co często jest barierą w używaniu kart, a właściciel jest chroniony w przypadku kradzieży czy zgubienia karty.
– tłumaczy Joanna Moskalik – Naczelnik Wydziału Produktów Płatniczych, Depozytowych i Inwestycyjnych.
https://www.gsmmaniak.pl/1330801/szybki-internet-w-domu-wartosc-nieruchomosci/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Oppo Find X8 Mini będzie bardzo smukłym smartfonem, który do tego nie zrezygnuje z wielkiej…
Ulefone Armor 28 Ultra rozbił bank. Smartfon ma 16 GB RAM, MediaTeka Dimensity 9300+, 1…
Choć może się to wydawać niesłychane, Huawei dominuje na rynku smartfonów. Składane telefony w Chinach…
Samsung Galaxy M35 5G ma nową cenę w Polsce. Teraz najbardziej opłacalnego Samsunga kupisz u…
Świeżutki iPhone 17 Air jednak nie będzie taki, jak się spodziewaliśmy. Jego rozmiary mogą niestety…
Motorola Razr 60 przed premierą zdradza pierwsze detale specyfikacji technicznej. Tańsza składana Motorola przynosi dobre…