fot. JerryRigEverything
Jak widać po przykładzie Google Pixel 6a, da się zrobić wytrzymały smartfon w niedużych pieniądzach. OnePlus 10T nie miał kosztować wiele (jak na dzisiejsze standardy) i tak właśnie jest. Niestety, łamie się jak pryncypałki, a producent… nie widzi problemu.
Nie tak dawno mogliście przeczytać na naszym portalu, jak w teście wytrzymałości na kanale JerryRigEvertyhing spisał się OnePlus 10T. Mówiąc krótko – nie spisał się. Co zrobiła chińska firma?
Jak podaje serwis GSMArena, firma z Państwa Środka wydała oświadczenie dotyczące podatności na złamanie ich najnowszego smartfona. Brzmi ono następująco:
OnePlus 10T spełnia lub przekracza wszystkie szeroko zakrojone procedury testowania trwałości OnePlus, w tym test ciśnieniowy, w którym urządzenie jest zawieszone, a jego środek jest obciążany zarówno z przodu, jak i z tyłu. OnePlus 10T ma ulepszoną konstrukcję inżynierską i może wytrzymać ponad 45 kg siły zewnętrznej w tym teście w laboratorium OnePlus.
Test wytrzymałości OnePlus 10T i OnePlus 10 Pro / fot. JerryRigsEverything
Brzmi bardzo ładnie, ale czy to coś zmienia w kontekście stanu faktycznego? Nie. OnePlus 9 Pro „jakimś sposobem” przeszedł owy test wytrzymałości autorstwa wspomnianego YouTubera. Dlaczego więc widząc, co stało się z OnePlus 10 Pro firma nie poczyniła żadnych kroków, by zapobiec temu w OnePlus 10T? Kontynuując cytat:
Projektując, konstruując i produkując urządzenia OnePlus, zapewniamy, że oferują one nie tylko piękny i nieobciążąjący design, ale także trwały, dzięki czemu mogą wytrzymać codzienne użytkowanie.
Co znaczy codzienne użytkowanie? Nie wiadomo. Oczywiście sytuacja wygięcia urządzenia nie jest czymś częstym, aczkolwiek zdarzają się codzienne sytuacje, które mogą takiemu testowi realnemu poddać nasz smartfon. Chociażby dopasowane spodnie.
OnePlus 9 Pro test wytrzymałości fot. JerryRigEverything
Moim skromnym zdaniem nauczony doświadczeniem modelu 10 Pro, OnePlus powinien zrobić cokolwiek, by dowiedzieć się, dlaczego tak się stało i zapobiec temu w kolejnym urządzeniu. Chińska firma jednak zrobiła coś odwrotnego. Zamiast aluminiowej ramki, OnePlus 10T posiada… plastikową. Ręce opadają szybciej, niż łamie się ten smartfon.
OnePlus 7 Pro / Fot. gsmManiaK
Oczywiście to nie jest tak, że nie można się mylić. Można, ale należy z takich lekcji wyciągać odpowiednie wnioski. Inżynierowie jednej z marek koncernu BBK stwierdzili jednak, że świetnym pomysłem będzie osłabienie konstrukcji względem felernego modelu.
Mogli to jednak lepiej rozegrać w kontekście marketingowym. Oczywiście jest to tylko moja opinia na powyższy temat. Jeżeli ktoś nadal chce zakupić smartfon spod szyldu OnePlus, jak najbardziej może to zrobić. Niech ma jednak na uwadze to, jak firma podchodzi do sytuacji takich jak ta.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Oppo Find X8 Mini będzie bardzo smukłym smartfonem, który do tego nie zrezygnuje z wielkiej…
Ulefone Armor 28 Ultra rozbił bank. Smartfon ma 16 GB RAM, MediaTeka Dimensity 9300+, 1…
Choć może się to wydawać niesłychane, Huawei dominuje na rynku smartfonów. Składane telefony w Chinach…
Samsung Galaxy M35 5G ma nową cenę w Polsce. Teraz najbardziej opłacalnego Samsunga kupisz u…
Świeżutki iPhone 17 Air jednak nie będzie taki, jak się spodziewaliśmy. Jego rozmiary mogą niestety…
Motorola Razr 60 przed premierą zdradza pierwsze detale specyfikacji technicznej. Tańsza składana Motorola przynosi dobre…