samochód/ fot. wavebreak3/AdobeStock
Mapy Google w CarPlay od Apple mają uciążliwy problem. Nie działa w nich bowiem asystent głosowy, który niewątpliwie ułatwia nam korzystanie z aplikacji podczas jazdy.
Mapy Google codziennie ułatwiają milionom użytkowników dotarcie do celu – zarówno samochodem, jak i na piechotę, czy wykorzystując komunikację miejską. Część kierowców może mieć jednak problem z korzystaniem z aplikacji.
Co się stało?
Problem dotyczy Map Google w aplikacji CarPlay – okazuje się, że Mapy nie odpowiadają na komendy głosowe wydawane przez użytkowników. Trzeba się sporo namęczyć, aby aplikacja zareagowała na nasz głos – zwykle dzieje się to nawet po kilkunastu próbach.
Co ciekawe, funkcja asystenta głosowego nie aktywuje się nawet po naciśnięciu ikony mikrofonu – ale tylko za pierwszym razem, drugi zaskakująco włącza już funkcję.
Apple CarPlay /Fot. opelblog, Flickr.com, CC
Na problemy skarżą się na forach użytkownicy CarPlay z całego świata. Nie jest to więc problem jednostkowy. Co ciekawe, błąd potrafi występować w jednym samochodzie, podczas gdy w drugim wszystko działa w porządku.
Dobra wiadomość jest taka, że błąd ten całe szczęście nie występuje w Android Auto – to świetna wiadomość dla użytkowników tego systemu od miesięcy nękanych ciągłymi problemami w samochodzie.
Google nie odniósł się jeszcze do tej kwestii – niestety nie wiemy, kiedy Mapy w CarPlay doczekają się stosownej aktualizacji.
https://www.gsmmaniak.pl/1362092/google-pozwane-reklamy-pixel-4/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Kapitalna gra detektywistyczna od Rockstara została objęta potężnym 77% rabatem. Nie dość, że przy jej…
Klienci PKO BP zostali perfidnie wzięci na celownik. Niebezpieczeństwo nigdy do końca nie minie, można…
Nareszcie ogłoszono datę premiery serii Infinix NOTE 50. Następcy świetnych i tanich Infinix NOTE 40…
Specyfikacja Samsunga Galaxy A56, A36 i A26 5G została potwierdzona przed premierą. Znamy też konkretną…
Oppo Find X8 Mini będzie bardzo smukłym smartfonem, który do tego nie zrezygnuje z wielkiej…
Ulefone Armor 28 Ultra rozbił bank. Smartfon ma 16 GB RAM, MediaTeka Dimensity 9300+, 1…