fot. Telegram
Telegram zyskuje szereg nowych funkcji, które ułatwią i umilą nam korzystanie z komunikatora. Co tym razem przygotowali dla nas twórcy tej prywatnej aplikacji?
Komunikator Telegram cieszy się obecnie ogromną popularnością – wielu użytkowników wybrało go jako alternatywę dla WhatsApp po słynnej wpadce zielonego komunikatora dotyczącej prywatności.
Aplikacja Telegram wykorzystuje szyfrowanie End-to-End, co oznacza, że wiadomości nie da się przechwycić ani odczytać, zanim nie otrzyma jej adresat. Chętnie korzystają z niej więc ci internauci, którym szczególnie zależy na prywatności.
To jednak niejedyna jego zaleta. Komunikator wyposażono również w szereg mniej standardowych funkcji. Ten potrafi na przykład… ukrywać spoilery. O co dokładnie chodzi?
Funkcja ukrywania spoilerów pozwala nam na zakrycie części wiadomości – odbiorca może następnie zdecydować, czy chce ją odczytać. To zapewne rozwiązanie, które najbardziej przydaje się w grupowych czatach.
Obok zakrycia części wiadomości tekstowej, do Telegrama trafia też teraz możliwość oznaczenia spoilera na zdjęciu – wtedy też pojawia się na nim błyszcząca warstwa z rozmyciem, która ukrywa zawartość, dopóki użytkownik nie zdecyduje, że chce ją zobaczyć.
Poza tym w aplikacji pojawiają się też nowe funkcje, dzięki którym możemy lepiej zarządzać pamięcią Telegrama. Możemy zdecydować się na skonfigurowanie osobnych ustawień automatycznego usuwania multimediów z prywatnych czatów – z wyjątkami dla określonych konwersacji.
Wykresy przygotowane przez Telegrama wyjaśniają nam czytelnie, jakie dane zajmują najwięcej miejsca, a także pozwalają na wygodniejsze usuwanie treści. Dodatkowo użytkownicy systemu iOS mogą od teraz korzystać z wersji aplikacji. w której twórcy skrócili czas niezbędny dla aplikacji do obliczenia rozmiaru pamięci podręcznej.
Wśród funkcji multimedialnych pojawia się też nowe, ulepszone narzędzie umożliwiające rysowanie i pisanie, zmniejszanie czcionki czy rozmiaru tekstu na zdjęciu.
Narzędzia do rysowania automatycznie zmieniają szerokość w zależności od szybkości rysowania, a nawet automatycznie wygładzają linie. Dodatkowo do edytora obrazów trafiają też nowe emotikony – także w wersji darmowej.
Ostatnia nowość na dziś to zdjęcia profilowe kontaktów. Od teraz sam możesz zdecydować, jakie zdjęcie wyświetli się podczas rozmowy z danym kontaktem, niezależnie od tego jakie zdjęcie profilowe ma obecnie dany kontakt. Możesz także proponować znajomym zmianę zdjęcia na to wybrane przez Ciebie.
https://www.gsmmaniak.pl/1370285/t-mobile-promocja-booking-bookbeat/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Aktualizacja do OneUI 7 przejdzie do historii jako jeden z mniej udanych softów w historii.…
OnePlus Ace 5 Ultimate Edition to kolejna po OnePlusie 13s i OnePlusie 13T premiera chińskiego…
Klon legendarnego RTS – Tempest Rising jest obecnie do kupienia w niższej cenie niż na…
Sony Xperia 1 VII ujawnia kolejne szczegóły przed zaplanowaną na maj premierą. Poznaj cenę i…
Samsung szykuje premierę nowego flagowca. Wiemy już, kiedy dokładnie Samsung Galaxy S25 Edge pojawi się…
Na salony wjeżdża nowy smartwatch. Premiera Motorola moto watch fit stała się faktem, dlatego przyjrzyjmy…