fot. Vectra
Vectra już od marca podwyższa ceny abonamentów – również tym klientom, którzy korzystają już z usług operatora. Chodzi bowiem o podwyżkę inflacyjną – jak wysokie będą opłaty?
Vectra w tym tygodniu pojawiła się już na łamach gsmManiaKa w niezbyt przyjemnych dla operatora okolicznościach. To dlatego, że UOKiK nałożył na sieć ogromną karę w wysokości 22 milionów złotych.
Tyle Vectra zapłaci za bezprawne podwyższanie kwot abonamentów w trakcie trwania umów. Dodatkowo spółka musi też wypłacić każdemu klientowi pieniądze pobrane wbrew prawu:
Vectra musi oddać nam zabrane pieniądze. Jest też potężna grzywna – aż 22 mln zł
Dziś znów o Vectrze rozmawia się w niezbyt pochlebnym kontekście. To dlatego, że operator zaczął właśnie informować klientów o nadchodzących podwyżkach inflacyjnych.
fot. Vectra
Sieć rozsyła do abonentów wiadomości dotyczące dostosowania wysokości opłat do poziomu inflacji. Operator podwyższa koszty korzystania z usług w związku z klauzulą waloryzacyjną, pozwalającą na podniesienie opłat w trakcie trwania umowy, i to bez możliwości jej rozwiązania.
Operator dodaje, że nowy cennik jest zgodny z przepisami Unii Europejskiej, w tym z orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE).
fot. Vectra
Mamy dla Ciebie informację dotyczącą dostosowania wysokości opłat o bieżący poziom inflacji, na który jako Grupa Vectra nie mamy wpływu. Zgodnie z Komunikatem Prezesa Urzędu Statystycznego z dnia 13.01.2022 średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w 2022 r. wyniósł 14,4% – można przeczytać w liście do abonentów. Waloryzacja wchodzi w życie 1 marca 2023 roku. – czytamy w wiadomości rozesłanej abonentom.
A co jeśli nie zgadzamy się na taki obrót spraw? Niestety niewiele możemy w tej kwestii zrobić. Vectra zaznacza, że waloryzacja nie jest podwyżką, a dostosowaniem cen usługi do jej rzeczywistej wartości. Operator zaznacza, że klienci byli poinformowani o takiej możliwości w umowie, przez co nie mogą wypowiedzieć umowy z siecią.
Zapisy o podwyżkach w związku z inflacją mają też w swoich umowach od niedawna klienci Orange, Play czy T-Mobile. Pewne zastrzeżenia ma do nich jednak UOKiK:
https://www.gsmmaniak.pl/1360962/klauzula-inflacyjna-operatorzy-uokik/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Oppo Find X8 Mini będzie bardzo smukłym smartfonem, który do tego nie zrezygnuje z wielkiej…
Ulefone Armor 28 Ultra rozbił bank. Smartfon ma 16 GB RAM, MediaTeka Dimensity 9300+, 1…
Choć może się to wydawać niesłychane, Huawei dominuje na rynku smartfonów. Składane telefony w Chinach…
Samsung Galaxy M35 5G ma nową cenę w Polsce. Teraz najbardziej opłacalnego Samsunga kupisz u…
Świeżutki iPhone 17 Air jednak nie będzie taki, jak się spodziewaliśmy. Jego rozmiary mogą niestety…
Motorola Razr 60 przed premierą zdradza pierwsze detale specyfikacji technicznej. Tańsza składana Motorola przynosi dobre…