Smartwatch Huawei Watch 4 zachwyca przełomową nowością. Na jego pokładzie znajdziemy bowiem monitor cukru we krwi! Apple i Samsung mogą mu pozazdrościć.
W sieci w kwestii monitorów poziomu krwi w smartwatchach zawrzało już wiele miesięcy temu. Spodziewano się bowiem, że Samsung i Apple dostarczą nam taką technologię już całkiem niedługo – nawet w 2022 lub 2023 roku.
Sprawa okazała się jednak bardziej skomplikowana – choć gigant z Cupertino pracuje nad takim czujnikiem już od dziesięciu lat, to rozwiązanie wciąż nie jest gotowe. Podobnie sytuacja wygląda u Samsunga, który premierę przewiduje dopiero na kolejne lata – najwcześniej w 2025 roku, patrząc optymistycznie.
Wygląda jednak na to, że jest jednak jeden producent, któremu udało się wyprzedzić obydwu gigantów. Huawei chwali się bowiem, że jego niedawno zaprezentowany flagowy Huawei Watch 4 jest w stanie dokonywać pomiarów cukru.
Huawei Watch 4 z innowacyjnym pomiarem glukozy
Producent zaznacza, że nad tym rozwiązaniem pracuje już od 2013 roku. Osiągnięcie to jest wynikiem badań i współpracy z renomowanymi instytucjami medycznymi. W tym czasie Huawei wykonało ponad 800 tysięcy testów punktów danych dotyczących poziomu cukru we krwi.
To rozwiązanie ciekawe dla wszystkich, którzy cierpią na choroby związane właśnie z gospodarką cukrową. Smartwatche mierzące cukier to zupełnie nowy poziom codziennego śledzenia stanu zdrowia – szczególnie jeśli okaże się, że te radzą sobie już tak samo dobrze jak glukometry.
Rozwiązanie Huawei to alternatywa, która monitoruje poziom cukru we krwi poprzez kompleksową analizę dziesięciu wskaźników zdrowotnych w 60 sekund.
Co jednak istotne, na tym etapie Huawei Watch 4 nie zapewnia niestety odczytów poziomu cukru we krwi na żądanie. Zamiast tego sam poinformuje nas za pomocą powiadomienia, gdy nasz cukier zaczyna podnosić się ponad bezpieczny poziom.
Na ten moment nie jest to więc rozwiązanie, z którego wygodnie skorzystają diabetycy. Sprawdzi się dla nich jedynie jako dodatek – może też przypaść do gustu tym, którzy chcą śledzić poziom glukozy we krwi również w formie przydatnej ciekawostki.
Trzeba też wiedzieć, że korzystanie z tej funkcji, możliwe jest obecnie tylko poprzez wzięcie udziału w programie badawczym dotyczącym poziomu cukru we krwi, prowadzonym przez niezależną instytucję medyczną. Trzeba mieć też ukończone 18 lat.
To wszystko to jednak prawdopodobnie przedsmak tego, co czeka nas już za kilka lat. Wtedy też na rynku mogą pojawić się już bardziej zaawansowane technologicznie sprzęty, które z powodzeniem zastąpią nam glukometry.
Przeczytaj również
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.