W tym krótkim poradniku przedstawię Ci fajną funkcję w telefonach z Androidem, którą powinien znać każdy użytkownik. Dzięki niej już nigdy nie ominie Cię żadne powiadomienie, nawet jeśli udało Ci się je przypadkowo usunąć, pominąć lub nie odczytać. Sprawdź, jak włączyć historię powiadomień i odzyskać powiadomienia na telefonie z Androidem.
System Android znajdziemy na większości smartfonów na świecie i to od kilku lat. Mogłoby się więc wydawać, że dla niemal każdego użytkownika nie powinien mieć on już żadnych tajemnic.
Okazuje się jednak, że nie wszystkie meandry tego systemu są znajome ManiaKom czy też statystycznym użytkownikom. Często zadajecie nam bowiem różne pytania i prosicie o pomoc w wyszukaniu danego narzędzia czy rozwiązania.
Ostatnio jeden z naszych Czytelników zapytał mnie, czy znam sposób na odzyskanie przypadkowo usuniętego powiadomienia, którego nie zdążył odczytać. Pomyślałem sobie, że to nie może być pierwszy taki przypadek, dlatego powstał ten poradnik dla każdego.
Czy zdarzyło Ci się kiedyś usunąć lub pominąć powiadomienie na swoim telefonie z Androidem przed jego odczytaniem, a potem nie znaleźć programu, który je wysłał?
Jak wiesz z powyższego przykładu, nie jesteś jedyną taką osobą. Ba, ja również miewałem kiedyś takie problemy, gdy w natłoku zajęć odrzuciłem wyskakujące okienko gestem przeciągnięcia. Potem okazało się, że nie zauważyłem czegoś ważnego…
Przejdźmy jednak do rzeczy. Od Androida 11 ten mobilny system operacyjny został wzbogacony o narzędzie nazwane Historia powiadomień. Zazwyczaj jest ona domyślnie wyłączona, więc nie każdy mógł o niej wiedzieć.
Aby ją włączyć, to w ustawieniach znajdź sekcję Powiadomienia, w nim Historia powiadomień i użyj wirtualnego włącznika. Tam później znajdziesz wszystkie powiadomienia, jakie Twój telefon wyświetlił w ostatnim czasie.
By łatwiej otrzymać dostęp do tego narzędzia, dobrym pomysłem będzie wykorzystanie odpowiedniego widżetu. Przytrzymaj palcem na ekranie głównym, wybierz Widżety i wyszukaj w nich ten do Ustawień. Skrót przenosisz na pulpit i wśród opcji, które wyskoczą, wybierasz Dziennik powiadomień.
UWAGA! W niektórych nakładkach systemowych nie znajdziesz w ogóle Historii powiadomień, a w innych wspomnianego wcześniej widżetu. Jak sobie z tym poradzić?
Android ma to do siebie, że jeśli nie oferuje czegoś fabrycznie, to zawsze można mu to dograć. Dokładnie tak samo jest w historią i dziennikiem powiadomień.
Chyba najlepszą aplikacją zastępczą jest Notification History Log, który ma ponad 1 mln pobrać i ocenę 4,2☆.
Alternatywą jest QuickShortcutMaker, który ma jednak mniej pobrań i gorszą ocenę. Może się jednak okazać, że z nakładką w Twoim telefonie będzie on współpracował lepiej niż wcześniejszy program.
Pamiętaj jednak, że wszelkich instalacji dokonujesz na własną odpowiedzialność; podobnie z udzielaniem uprawnień.
Jeśli ciągle Ci mało wiedzy na temat Androida, to sprawdź nasz poradnik dotyczący nagrywania rozmów:
https://www.gsmmaniak.pl/1409819/xiaomi-telefon-android-nagrywanie-rozmow/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
"Marsz aktualizacyjny" producenta Nothing trwa w najlepsze. Tym razem smartfon jego submarki doczekał się najnowszego…
Debiut serii Samsung Galaxy S25 jest coraz bliżej. W przyszłym tygodniu poznamy nowe flagowce na…
Kultowy RPG właśnie trafił na Steam z 90% rabatem. Ten pozwoli wam zaoszczędzić przy zakupie…
Microsoft ostrzega przed masowym oszustwem na WhatsApp. Tym razem chodzi o niebezpieczne kody QR. Sprawdź,…
Revolut przedstawia w aplikacji nowość, która zadba o bezpieczeństwo naszych danych i pieniędzy. To rozmowy…
Wciągająca strategia turowa jest obecnie na wyciągnięcie ręki wielu graczy. Objęta została bowiem kapitalną promocją,…