ChatGPT po raz pierwszy od premiery traci użytkowników. Na platformie spędzamy też coraz mniej czasu. Czy to już początek końca wielkiej popularności rewolucyjnego narzędzia?
W ostatnich miesiącach wiadomości dotyczące ChatGPT dotyczyły w zasadzie tylko jednego – rosnącej popularności narzędzia. Tym razem, po raz pierwszy od końcówki 2022 roku, nastąpiła w tej kwestii pewna zmiana.
ChatGPT traci zainteresowanie internautów?
W ubiegłym miesiącu zarejestrowano bowiem spadek ruchu na poziomie aż 9,7%. Zmalał też średni czas spędzony na stronie – o 8,5% – oraz liczba unikalnych użytkowników – o 5,7%.
Spadki są naprawdę spore – szczególnie, że ChatGPT do tej pory stale zyskiwał. Dotychczas rozwijał się w tak ekspresowym tempie, że zyskał nawet miano najszybciej rozwijającej się aplikacji z rekordem 100 milionów aktywnych użytkowników w zaledwie dwa miesiące od premiery. To wynik godny odnotowania.
Od tego czasu Threads od Mety zdążyło już pobić ten rekord (i to w zaledwie pięć dni!), ale to jednak trochę inny przypadek 😉
Czy można mówić już o zmniejszeniu zainteresowania sztuczną inteligencją? Oczywiście, że nie – ChatGPT to tylko jedno z wielu narzędzi, które bazuje na AI. Sztuczna inteligencja dynamicznie się rozwija, a jej wszystkich możliwości nie poznamy jeszcze długo.
Spadek w zainteresowaniu użytkowników może być częściowo związany z sezonem urlopowym czy wolnym od szkoły i zajęć na uczelni. Uczniowie stanowią bowiem całkiem pokaźny procent korzystających z narzędzia od OpenAI.
Trzeba też pamiętać, że dostępny w darmowej wersji ChatGPT w wersji przeglądarkowej i na aplikacje mobilne dostarcza wielu odpowiedzi i pomaga tworzyć różnego rodzaju treści, jednak nie jest nieomylny i jeszcze sporo brakuje mu do bycia narzędziem bez wad.
Jeśli chcemy mieć dostęp do nowszej, a co za tym idzie bardziej dopracowanej wersji narzędzia, musimy zapłacić 110 złotych. ChatGPT-4 został m.in. wyposażony w aktualną wiedzę o świecie – darmowy model ma ograniczoną wiedzę tylko do wydarzeń, które miały miejsce do września 2021 roku.
Przeczytaj również
W tym kraju jeszcze niedawno królowały Pixele. Teraz to już stare dzieje
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.