Apple Watch znów uratował życie. Tym razem historia znów była dramatyczna – doszło bowiem do wypadku samochodowego z dachowaniem. Gdyby nie zegarek, poszkodowany mógłby nie doczekać się pomocy.
Apple Watch po raz kolejny udowadnia, jak bardzo przydatna jest funkcja wykrywania wypadków i wzywania niezbędnej pomocy. Zegarek znów stał się bohaterem historii, w której ocalił życie.
Cała historia wydarzyła się w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w Dover w stanie Wisconsin. To tam doszło do pewnego wypadku samochodowego – samochód najprawdopodobniej wpadł w poślizg, po czym wypadł z drogi i dachował.
Zegarek Apple wezwał pomoc w krytycznym momencie
Sytuacja miała miejsce o 4 nad ranem w na tyle mało uczęszczanym i ciemnym obszarze, że mężczyzna znajdujący się w pojeździe najprawdopodobniej nie uzyskałby pomocy od nikogo w okolicy.
Tutaj na szczęście do akcji wszedł Apple Watch, który wyczuł wypadek. Po niezarejestrowaniu późniejszych ruchów właściciela zegarka, Apple Watch automatycznie połączył się z odpowiednimi służbami, wybierając numer 911.
Przybyli na miejsce ratownicy odnaleźli pojazd około 30 metrów od drogi, z której wypadł. Okazało się, że sytuacja jest na tyle poważna, że niezbędne było wezwanie również straży pożarnej. Mężczyzna znajdujący się w pojeździe nie był przytomny – konieczne było przetransportowanie go helikopterem do pobliskiego szpitala.
Jak widać, sytuacja była naprawdę dramatyczna. Jak podkreślają służby, gdyby nie Apple Watch, mężczyzna mógłby nie zostać znaleziony jeszcze długi czas – a wtedy mogłoby być dla niego już za późno. Całe szczęście dzięki inteligentnemu zegarkowi historia zakończyła się happy endem.
Jak działa funkcja wykrywania wypadków w Apple Watch?
Funkcja wykrywania wypadków dostępna jest w Apple Watch już od serii 4, a także w linii Apple Watch SE. Jeśli zegarek wykryje poważny upadek podczas gdy go nosisz, stuknie Cię w nadgarstek, wyemituje alarm i wyświetli alert.
Wtedy też możesz skontaktować się ze służbami ratunkowymi lub odrzucić alert, naciskając pokrętło, stukając opcję Zamknij w lewym górnym rogu lub stukając opcję „Nic mi nie jest”.
Jeśli zegarek Apple Watch wykryje, że się ruszasz, poczeka, aż zareagujesz na alert, i nie wezwie automatycznie służb ratowniczych. Jeśli zegarek wykryje, że nie poruszasz się przez około minutę, automatycznie wykona połączenie.
Po zakończeniu połączenia zegarek wyśle także do Twoich kontaktów alarmowych wiadomość z informacjami o Twojej lokalizacji, zawiadamiającą o wykryciu poważnego upadku i wezwaniu służb ratunkowych. Zegarek pozyskuje kontakty alarmowe z karty medycznej.
Już dzisiaj swojego debiutu doczeka się m.in. Apple Watch Series 9. Nie zabraknie miejsca dla mnóstwa funkcji zdrowotnych, choć nie mamy co liczyć na przełomowe zmiany:
Apple Watch 9 ma być nudziarzem bez szans na sukces. Też tak to widzisz?
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.