W ostatnich dniach polscy użytkownicy serwisu Facebook donoszą o masowych atakach na ich konta. Oszustów interesują nie tylko nasze dane, ale i gotówka. Jak się bronić?
Hakerzy w ostatnich dniach zapuścili masowy atak na użytkowników Facebooka. Przede wszystkim interesują ich te konta, które mają podpięte karty płatnicze. Oszuści polują na nasze pieniądze na najpopularniejszym wśród Polaków portalu społecznościowym.
O kradzieżach za pośrednictwem Facebooka czy LinedIna zaczęli informować sami poszkodowani. Donoszą oni o tym, że oszuści podpięli się do ich kont i wyczyścili przez Facebooka z wszystkich oszczędności.
Nie wiem jeszcze jak, ale hakerzy włamują się na konto, zmieniają dane, wyrzucają z business managera, powodują blokadę konta osobistego (usunięcie z centrum kont i zniknięcie profilu z Fejsa), a potem szaleją i wydają kasę na reklamy z podpiętej karty (konta osobistego i firmowego). Jeśli karta przestaje działać, to robią dług na koncie
— tłumaczy na Facebooku Monika Czaplicka z agencji marketingowej Wobuzz.
Oszuści działają w następujący sposób – najpierw blokują konta osobiste, a następnie wydają pieniądze z podpiętych do nich kart płatniczych. Tutaj niebezpieczeństwem stają się m.in. fałszywe wiadomości mailowe podszywające się pod Facebooka, na przykład dotyczące zablokowanie konta.
Źródłem danych hakerów może być na przykład wyciek danych z innego serwisu:
Bardzo często wzmożone kampanie phishingowe, włamania na konta pocztowe i społecznościowe mają miejsce po różnych wyciekach danych z innych serwisów. Na czarnym rynku w sieci sprzedawane są wykradzione dane z zainfekowanych urządzeń użytkowników, z komputerów i smartfonów.
– czytamy na łamach portalu Wirtualne Media.
Co można zrobić, aby ustrzec się przed takimi działaniami oszustów? Przede wszystkim jak wspomniałam już wyżej, nie klikać w żadne podejrzane linki i maile.
Poza tym kluczowe jest także włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego – tym bardziej na koncie firmowym, a to ich zwykle dotyczą trwające ataki. Łatwo zrobimy to w ustawieniach platformy. Więcej szczegółów na temat tego zabezpieczenia wraz ze szczegółową instrukcją znajdziemy na stronie pomocy Facebooka.
Uwierzytelnianie dwuskładnikowe warto włączyć też m.in. w Gmailu. Ten niebawem doczeka się natomiast udanych zmian. Więcej o nich dowiesz się z poniższego wpisu
https://www.gsmmaniak.pl/1441382/google-gmail-nowosci-reakcje-emotki/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Nowego Xiaomi pokochasz za pojemną baterię i wysoką wydajność. Xiaomi Redmi Turbo 4 ujawnił część…
Ta gra to interaktywny film, który stał się niemałym hitem w oczach krytyków i graczy.…
Nie tylko OPPO Find X8 Pro był gwiazdą dzisiejszej premiery. Wraz z nim debiutował OPPO…
Być może zbyt surowo oceniłem flagowce pracujące na procesorze Snapdragon 8 Elite. Są gorące, ale…
Epic Games Store znów rozdaje nową grę za darmo. Tym razem jest mrocznie i tajemniczo.…
Do globalnej premiery zmierza POCO F7 oraz POCO F7 Ultra. Certyfikacja smartfonów Xiaomi to świetna…