Premiera serii Samsung Galaxy S24 będzie szybsza niż w roku poprzednim. W związku z debiutem pojawiło się niemałe zamieszanie. Cześć flagowców otrzyma autorski procesor Exynos 2400. Czy jest się czego bać? Jakiej wydajności można oczekiwać? Oto moc obliczeniowa układu dla Galaxy S24.
- Procesor Exynos 2400 został dostrzeżony w bazie wydajnościowej.
- Benchmark Geekbench wyjawił moc obliczeniową układu.
- Autorski chip napędzi wydajność niektórych modeli z serii Samsung Galaxy S24.
Samsung Galaxy S24 z procesorem Exynos 2400. Dobrze czy niedobrze?
Informacje na temat Exynos 2400 SoC w internecie krążą od dawna. Zapowiadana 10-rdzeniowa konstrukcja nie była mrzonką! Procesor pojawił się w znanym teście. Geekbench może potwierdzić obecność 4 klastrów na pokładzie.
Jednostka prowadzona jest głównym rdzeniem z taktowaniem 3.21 GHz. Kolejne dwa taktują z częstotliwością do 2.90 GHz. Trzeci klaster tworzą trzy rdzenie z prędkością zegara do 2.59 GHz. Z kolei ostatnie cztery rdzenie obsługują częstotliwość 1.96 GHz.
Wspomniana kompozycja przekłada się na 2067 pkt w teście „Single-core” oraz na 6520 pkt w teście „Multi-core”. O wydajność jestem spokojny. Bardziej martwi mnie zarządzanie temperaturami.
Ci, którzy interesują się Exynosami wiedzą, o czym piszę. Wystarczy wziąć na tapet Samsunga Galaxy S22. Dwuletni flagowiec miał spore problemy z baterią. Wynikały one głównie z przegrzewającego się autorskiego procesora.
Mam nadzieje, że obecna generacja flagowców to nie ostatnia (opłacalna) kolekcja producenta. Wspominam o tym nie bez przyczyny. Do Polski ma trafić Samsung Galaxy S24 w wersji Exynos, a nie Snapdragon…
Specyfikacja Samsung Galaxy S24 (Plus, Ultra) bez tajemnic. Cena i data premiery
Ceny Samsung Galaxy S24
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.