fot. Orlen
InPost i Orlen mają całkiem nowe automaty w przestrzeni publicznej. InPost stawia na eko Paczkomaty solarne na przystankach, zaś Orlen otwiera automaty sklepowe czynne całą dobę.
Ostatni tydzień października przynosi nam nowe informacje o ciekawych nowościach, jakie prezentują InPost i Orlen. Jakie innowacje tym razem przygotowały dla nas marki?
Zacznijmy od InPostu. O kreatywności tej firmy chyba nie muszę się rozpisywać. Na początku października donosiliśmy już m.in. o nowości, jaką jest InPost Pay. To rozwiązanie ma pozwolić nam na przeniesienie w zasadzie całego procesu zakupowego właśnie do aplikacji:
InPost Pay już dostępny! Oto kolejna rewolucja spod ręki Polaków
Dziś firma informuje natomiast o kolejnej ciekawej inicjatywie, jaką jest stawianie Paczkomatów na przystankach autobusowych. To samo w sobie już brzmi zachęcająco, ale to tylko część nowości.
InPost zapowiada bowiem, że na przystankach postawi wiaty solarne wraz z Paczkomatami. Oznacza to, że na dachu przystanku, obok którego stoi automat, znajdują się cztery panele słoneczne o łącznej powierzchni 5,25 m^2.
Te zasilają Paczkomat , generując maksymalną energię 720 W. 79% energii generowanej przez panele jest wykorzystywane właśnie przez Paczkomat, reszta zasila sam przystanek – w tym oświetlenie.
Panele fotowoltaiczne będą w stanie wytworzyć 680 kWh zielonej energii, co jest równoznaczne z redukcją śladu węglowego o 183,24 kg CO2.
Pierwsza taka wiata InPostu stanęła już w gminie Nędza w woj. Śląskim. Dwie kolejne wiaty mają stanąć w Kielcach i gminie Słupno (woj. Mazowieckie).
fot. InPost
Przejdźmy teraz do rozwiązania Orlenu. Ten proponuje nam nowe automaty, w których… zrobimy zakupy. Pierwszy taki automat stanął już na dworcu Warszawa Zachodnia. Jest czynny 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.
W automacie znajdziemy kilkaset produktów, w tym kawę, napoje, przekąski, gotowe dania czy środki higieny osobistej.
Pierwszy automat sklepowy został uruchomiony testowo – jeśli się sprawdzi, możemy spodziewać się, że takich maszyn w Polsce znajdzie się znacznie więcej.
Aby dokonać zakupu w automacie sklepowym, należy wybrać interesujące nas produkty na ekranie dotykowym. Po skompletowaniu zamówienia płatności dokonamy kartą, telefonem czy zegarkiem.
Orlen gwarantuje, że automat zaprojektowano tak, by pobierał niewiele energii – tę również dostarczają panele fotowoltaiczne.
Orlen do 2030 roku planuje dynamicznie rozwijać się właśnie w segmencie detalicznym. W najbliższym czasie możemy spodziewać się więc kolejnych tego typu rozwiązań.
Swoje ciekawe pomysły prezentuje też Żabka. Tutaj dostajemy sklepy w formie Drive Thru czy hybrydowe sklepy – w dzień z obsługą, a w nocy w wersji Nano:
https://www.gsmmaniak.pl/1442321/zabka-drive-bez-wysiadania-z-samochodu/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Samsung Galaxy S25 Edge pozuje na wideo obok składanego Samsunga Galaxy Z Fold 6 i…
Kapitalna gra detektywistyczna od Rockstara została objęta potężnym 77% rabatem. Nie dość, że przy jej…
Klienci PKO BP zostali perfidnie wzięci na celownik. Niebezpieczeństwo nigdy do końca nie minie, można…
Nareszcie ogłoszono datę premiery serii Infinix NOTE 50. Następcy świetnych i tanich Infinix NOTE 40…
Specyfikacja Samsunga Galaxy A56, A36 i A26 5G została potwierdzona przed premierą. Znamy też konkretną…
Oppo Find X8 Mini będzie bardzo smukłym smartfonem, który do tego nie zrezygnuje z wielkiej…