InPost i Orlen mają całkiem nowe automaty w przestrzeni publicznej. InPost stawia na eko Paczkomaty solarne na przystankach, zaś Orlen otwiera automaty sklepowe czynne całą dobę.
Ostatni tydzień października przynosi nam nowe informacje o ciekawych nowościach, jakie prezentują InPost i Orlen. Jakie innowacje tym razem przygotowały dla nas marki?
Zacznijmy od InPostu. O kreatywności tej firmy chyba nie muszę się rozpisywać. Na początku października donosiliśmy już m.in. o nowości, jaką jest InPost Pay. To rozwiązanie ma pozwolić nam na przeniesienie w zasadzie całego procesu zakupowego właśnie do aplikacji:
InPost Pay już dostępny! Oto kolejna rewolucja spod ręki Polaków
Dziś firma informuje natomiast o kolejnej ciekawej inicjatywie, jaką jest stawianie Paczkomatów na przystankach autobusowych. To samo w sobie już brzmi zachęcająco, ale to tylko część nowości.
InPost zapowiada bowiem, że na przystankach postawi wiaty solarne wraz z Paczkomatami. Oznacza to, że na dachu przystanku, obok którego stoi automat, znajdują się cztery panele słoneczne o łącznej powierzchni 5,25 m^2.
Te zasilają Paczkomat , generując maksymalną energię 720 W. 79% energii generowanej przez panele jest wykorzystywane właśnie przez Paczkomat, reszta zasila sam przystanek – w tym oświetlenie.
Panele fotowoltaiczne będą w stanie wytworzyć 680 kWh zielonej energii, co jest równoznaczne z redukcją śladu węglowego o 183,24 kg CO2.
Pierwsza taka wiata InPostu stanęła już w gminie Nędza w woj. Śląskim. Dwie kolejne wiaty mają stanąć w Kielcach i gminie Słupno (woj. Mazowieckie).
Przejdźmy teraz do rozwiązania Orlenu. Ten proponuje nam nowe automaty, w których… zrobimy zakupy. Pierwszy taki automat stanął już na dworcu Warszawa Zachodnia. Jest czynny 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.
W automacie znajdziemy kilkaset produktów, w tym kawę, napoje, przekąski, gotowe dania czy środki higieny osobistej.
Pierwszy automat sklepowy został uruchomiony testowo – jeśli się sprawdzi, możemy spodziewać się, że takich maszyn w Polsce znajdzie się znacznie więcej.
Aby dokonać zakupu w automacie sklepowym, należy wybrać interesujące nas produkty na ekranie dotykowym. Po skompletowaniu zamówienia płatności dokonamy kartą, telefonem czy zegarkiem.
Orlen gwarantuje, że automat zaprojektowano tak, by pobierał niewiele energii – tę również dostarczają panele fotowoltaiczne.
Orlen do 2030 roku planuje dynamicznie rozwijać się właśnie w segmencie detalicznym. W najbliższym czasie możemy spodziewać się więc kolejnych tego typu rozwiązań.
Swoje ciekawe pomysły prezentuje też Żabka. Tutaj dostajemy sklepy w formie Drive Thru czy hybrydowe sklepy – w dzień z obsługą, a w nocy w wersji Nano:
https://www.gsmmaniak.pl/1442321/zabka-drive-bez-wysiadania-z-samochodu/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Nie tylko OPPO Find X8 Pro był gwiazdą dzisiejszej premiery. Wraz z nim debiutował OPPO…
Być może zbyt surowo oceniłem flagowce pracujące na procesorze Snapdragon 8 Elite. Są gorące, ale…
Epic Games Store znów rozdaje nową grę za darmo. Tym razem jest mrocznie i tajemniczo.…
Do globalnej premiery zmierza POCO F7 oraz POCO F7 Ultra. Certyfikacja smartfonów Xiaomi to świetna…
HONOR 300 na zdjęciach prezentuje się zjawiskowo. To będzie wyjątkowo cienka brzytwa, która nie przekroczy…
Oto oficjalny wygląd nowego Xiaomi, którego będziemy często polecać. Nazywa się Redmi K80, choć do…