Rywalizacja jest z nami praktycznie od zawsze – wszak nie lada zaszczytem jest posiadanie miana najlepszego w danej dziedzinie. Nie ważne, czy chodzi o liczbę upolowanej zwierzyny, czy zgromadzony majątek. Z drugiej strony ciekawią nas informacje dotyczące najwyższej budowli świata, najszybszego samochodu, czy najdroższej kawy. Między innymi z tego właśnie powodu powstała Księga rekordów Guinnessa, zawierająca udokumentowane rekordy świata, której pierwszy egzemplarz został wydany w 1955 roku. Jednak my, jako serwis specjalizujący się dostarczaniu wiedzy na temat szeroko pojętego rynku telefonii komórkowej, pokusiliśmy się tym razem o wyszukanie dla Was światowych rekordów, które gdyby nie telefon komórkowy, nigdy nie miałyby miejsca.
Po tym, jak podczas targów Mobile World Congress 2011 zaprezentowany został Sonim XP3300 Force, w sierpniu przeszedł on specjalistyczny test wytrzymałościowy, który choć skończył się dla niego tragicznie, okrył go zasłużoną sławą. Jak do tego doszło? Telefon ustanowił nowy rekord Guinessa, jako najbardziej wytrzymała słuchawka na świecie. Widowisko zostało zorganizowane przez producenta telefonu – firmę Sonim Technologies – specjalizującą się w dostarczaniu megaodpornych na niekorzystne warunki (budowy, wojsko) rozwiązań technologicznych. Zadaniem dla najnowszego wówczas modelu był upadek na beton z wysokości 25.29 metrów, po którym nie mógł być uszkodzony oraz oferować możliwość wykonywania połączeń. Uśmiercił go natomiast upadek z wysokości 30 metrów.
W 2011 roku do księgi Guinessa trafił także najdroższy na świecie iPhone 4S, który wyszedł spod ręki sławnego brytyjskiego projektanta wyrobów jubilerskich – Stuarta Hughes’a – znanego choćby ze złotego jachtu, czy platynowego MacBooka. Smartfon amerykańskiego giganta został wyceniony na 9,4 mln dolarów. Co złożyło się na tą cenę? 24-karatowe złoto, którym pokryte zostało całe urządzenie, pięćset 100-karatowych brylantów, które ozdobiły jego boki, 53 brylanty, z których powstało słynne logo producenta w postaci nadgryzionego jabłka oraz umiejscowiony na klawiszu 2.6-karatowy brylant, otoczony wianuszkiem mniejszych kamieni. Dodatkowo Stuart Hughes zapakował cacko w platynowe, zrobione fragmentami wypolerowanych kości tyranozaura oraz bardzo rzadkimi kamieniami szlachetnymi (opal, pietersite, czaroit, kwarc rutylowy i skaleń awenturynowy) pudełko, do którego dołączył 7,4-karatowy różowy brylant.
Na chwilę obecną LG Optimus 2X, nie jest już najwydajniejszym urządzeniem, jednak nic nie odbierze mu tytułu „Najszybszy smartfon świata”, który znalazł się w księdze rekordów Guinessa -a to za sprawą zaimplementowanego pierwszego na świecie dwurdzeniowego układu w smartfonie. W ten sposób LG Electronics postanowił wprawić w zakłopotanie swojego największego rywala – Samsunga. Premiera LG Optimus 2X odbyła się w siedzibie firmy Carphone Warehouse. Optimus 2X to urządzenie wyposażone w procesor nVidia Tegra 2 (najbardziej zaawansowany układ, jaki w tamtym okresie był dostępny), 4-calowy wyświetlacz Super AMOLED oraz 8-megapikselowy aparat główny. Wydawać by się mogło, że będzie on prawdziwym hitem, jednak od momentu pojawienia się na rynku Samsunga Galaxy S II, Optimus 2X odszedł na drugi plan.
Do księgi rekordów Guinessa, trafili także szóstoklasiści ze szkoły podstawowej w Wielkiej Brytanii, za zorganizowanie największego zgrupowania osób przebranych za telefony komórkowe. W sumie brało w nim odział aż 300 osób. Co ciekawe nie tylko założyli na siebie owe przebrania, ale również wykonali w nich 5-minutowy taniec. Cala akcja miała cel charytatywny i każdy z uczestników zobowiązany był do wpłaty dwóch funtów wpisowego. Tym samym pobili poprzedni rekord, który wyniósł 275 osób i zorganizowany był przez Motorolę.
Od 2000 roku rokrocznie w Finlandii organizowane są mistrzostwa w rzucie telefonem komórkowym – Mobile Phone Throwing World Championships, – które sponsorowane przez organizacje odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Mistrzostwa organizowane są w trzech konkurencjach: podstawowej, gdzie wystarczy po prostu rzucić jak najdalej, freestyle, gdzie pod uwagę bierze się nie odległość ale wymyślność oraz finezję rzutu. Ostatnia kategoria jest zarezerwowana dla dzieci do lat 12. W tym roku został ustanowiony nowy rekord w rzucie telefonem komórkowym przez Fina, który rzucił na odległość ponad 101,46 m, jak poinformowali organizatorzy. Wcześniejszy rekord należał także do reprezentanta Finlandii – Mikko Lampi – który w 2005 roku osiągnął wynik 94 metrów i 97 centymentrów.
źródło: YouTube, stuarthughes, telix, rekordyguinessa
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Oto oficjalny wygląd nowego Xiaomi, którego będziemy często polecać. Nazywa się Redmi K80, choć do…
Apple iPhone SE 4 będzie miał premierę w Polsce jeszcze wcześniej, niż oczekiwałem. Smartfon zadebiutuje…
Zadebiutował OPPO Find X8 Pro: superflagowiec stworzony z myślą o Europie, a co za tym…
Podkręcony Snapdragon 8 Gen 3 w połączeniu z 7000 mAh to marzenie niejednego ManiaKa. Sam…
Z zakupem telefon do zdjęć czekasz do premiery Huawei Mate 70? Możesz mieć rację, bo…
Seria vivo S20 zaoferuje użytkownikom mocarną specyfikację. Zwłaszcza vivo S20 Pro zapowiada się na jednego…