Google bierze przykład z Netflixa i od teraz będzie bardziej przykładał się do weryfikacji swoich zasad. Chodzi o YouTube Premium w planie rodzinnym – od teraz konieczne będzie tu potwierdzenie jednego adresu.
Netflix zasłynął w tym roku przede wszystkim z walki z użytkownikami, którzy współdzielą ze sobą konto. Przypomnę, że według giganta to niedopuszczalne w sytuacji, w której osoby dzielące konta nie mieszkają w jednym domostwie – bo to właśnie do takich użytkowników kierowana jest możliwość dzielenia jednej subskrypcji.
Warto dodać, że lata temu w swoich mediach społecznościowych Netflix sam namawiał do dzielenia się hasłem.
Netflix wziął się za walkę ze współdzieleniem na poważnie globalnie, w tym także w Polsce – co istotne, wcale nie sprawiło to, że gigantowi na znak protestu ubyło użytkowników. Zamiast tego widzów stale przybywa:
Wszyscy śmiejemy się z Netflixa, nikt nie może go dogonić. Rynek VOD w Polsce
Giganci streamingowi z zaciekawieniem obserwowali ruchy Netflixa, by być może w przyszłości wziąć z niego przykład. Chętny do tego jest dziś nikt inny, jak sam Google.
Użytkownicy planów rodzinnych YouTube Premium zaczęli w ostatnim czasie otrzymywać od Google maile, w których to firma przypomina użytkownikom, że korzystający z planu rodzinnego muszą mieszkać w jednym gospodarstwie.
Nie jest to zaskoczeniem, bo YouTube informuje o tym przy wykupowaniu subskrypcji. Mimo wszystko gigant wcześniej nie przykładał się tak do weryfikacji regulaminu.
W e-mailu Google ostrzega, że dostęp do YouTube Premium może zostać wstrzymany, jeśli nie potwierdzi swojego adresu i nie spełni wymagań subskrypcji rodzinnej.
Na stronie pomocy YouTube czytamy także:
Aby móc dzielić członkostwo rodzinne YouTube, każdy członek rodziny musi mieszkać pod tym samym adresem zamieszkania. Co 30 dni dokonana odprawa elektroniczna potwierdzi ten wymóg.
YouTube w rozmowie z redakcją Android Authority potwierdził, że subskrybenci planu muszą fizycznie mieszkać w tym samym gospodarstwie domowym co administrator rodziny. Samo posiadanie tego samego adresu rozliczeniowego już nie wystarczy.
Gigant dodaje, że nie jest wymagany żaden inny dokument potwierdzający miejsce zamieszkania, aby wykazać, że korzystamy z rodzinnej subskrypcji. Systemy platformy „wykorzystują różne sygnały do oznaczania kont jako wymagających weryfikacji kwalifikowalności do planu rodzinnego”. Mogą one obejmować ograniczenia oparte na adresach IP.
YouTube Premium w planie indywidualnym to w Polsce wysoki koszt 25,99 złotych miesięcznie, zaś w planie rodzinnym aż 46,99 złotych. Ostatnio Google ogłosił bowiem podwyżki w naszym kraju.
Są jednak pewne sztuczki, dzięki którym YouTube bez reklam możemy mieć za darmo:
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Aż trudno uwierzyć, że w przedziale 1000-1500 złotych kupimy smartfon z wodoszczelnością, 5 latami aktualizacji,…
"Marsz aktualizacyjny" producenta Nothing trwa w najlepsze. Tym razem smartfon jego submarki doczekał się najnowszego…
Debiut serii Samsung Galaxy S25 jest coraz bliżej. W przyszłym tygodniu poznamy nowe flagowce na…
Kultowy RPG właśnie trafił na Steam z 90% rabatem. Ten pozwoli wam zaoszczędzić przy zakupie…
Microsoft ostrzega przed masowym oszustwem na WhatsApp. Tym razem chodzi o niebezpieczne kody QR. Sprawdź,…
Revolut przedstawia w aplikacji nowość, która zadba o bezpieczeństwo naszych danych i pieniędzy. To rozmowy…