fot. CBZC
Cyberprzestępcy od lat terroryzują Polaków, próbując wykradać dane i pieniądze. CBZC donosi właśnie o sukcesie – funkcjonariuszom udało się zatrzymać część z nich. Przy nich znaleziono aż 10 tysięcy kart SIM!
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości poinformowało właśnie o szeroko zakrojone akcji, która poskutkowała przejęciem przez policjantów sprzętu elektronicznego wykorzystywanego do różnego rodzaju masowych oszustw.
Funkcjonariusze działali w Poznaniu i Warszawie, gdzie przeszukiwali sześć miejsc. Odkryli tam kilkadziesiąt telefonów komórkowych, modemów GSM czy urządzeń SIMBOX, a jakby tego było mało, także około 10 tysięcy starterów kart SIM różnych operatorów.
Sprzęt, z którego korzystali przestępcy, służył do anonimizacji numerów telefonów oraz rozsyłania fałszywych wiadomości – to właśnie w ten sposób oszuści rozsyłają do nas wiadomości z podejrzanymi linkami, o których tak często informujemy.
Zatrzymanym grożą zarzuty związane z łamaniem zabezpieczeń systemów informacyjnych. Jeden z nich został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Jak podaje Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, to nie jedyna tego typu akcja, jaką w ostatnim czasie przeprowadzili funkcjonariusze. W Białymstoku rozbito właśnie także grupę działającą w ramach fałszywej internetowej agencji maklerskiej. Oszuści mają na sumieniu m.in. oszukanie ofiary na 318 tysięcy złotych:
Podając się za przedstawicieli fałszywej internetowej agencji maklerskiej, wprowadzili pokrzywdzonego w błąd, co do faktycznego inwestowania wpłacanych przez niego pieniędzy oraz możliwości uzyskania wysokich zysków
– podaje CBZC.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Specyfikacja do vivo T4 trafiła do sieci jeszcze przed kwietniową premierą. Telefon ma wielką baterię,…
Nothing, a raczej jego podmarka, czyli CMF, ogłosiło właśnie datę premiery czterech nowych urządzeń. Chodzi…
vivo X200s to odchudzona wersja flagowego Ultra, która paradoksalnie wydaje mi się znacznie ciekawsza. Znamy…
Samsung nareszcie udostępnia aktualizację One UI 7 bazującą na Androidzie 15 pierwszym użytkownikom. Jako pierwsi…
Od niemal dwóch lat OnePlus 11 jest moim prywatnym telefonem, a od 2 miesięcy korzystam…
vivo X200 Ultra przed premierą pojawił się na zdjęciach na żywo. Fotograficzna dominacja jest tu…