Oficjalna premiera flagowców Samsung Galaxy S24, Samsung Galaxy S24+ oraz Samsung Galaxy S24 Ultra za nami. Jedynie najmocniejszy model posiada Snapdragona 8 Gen 3 dla Galaxy, a pozostałe warianty korzystają z układu Exynos 2400. Oto specyfikacja autorskiej jednostki.
Cóż to była za premiera! Nie zapomnę jej nigdy, a przynajmniej powstrzymam się do przyszłorocznego debiutu nowszej generacji. Flagowce Samsung Galaxy S24 wylądowały bowiem w Polsce 17 stycznia 2024 roku.
Smartfony oferują spore możliwości, skupiając się głównie na sztucznej inteligencji. Tłumaczenie w czasie rzeczywistym to tylko jedna z funkcji, którą zapadła mi w pamięć. Uprzedzam, że jest ich znacznie więcej!
Niemniej Samsung Galaxy S24 oraz Samsung Galaxy S24+ na naszym podwórku otrzymał Exynos 2400 SoC. Wszyscy ManiaCy doskonale pamiętają, jak producent radził sobie z autorskimi jednostkami w przeszłości.
Dopiero pierwsze testy pokażą, czy faktycznie coś się zmieniło w tej kwestii, a tymczasem sprawdź specyfikację procesora firmy. Następnie sam oceń. Czy polskie ceny flagowców Samsunga są adekwatne do możliwości układu na papierze?
https://www.gsmmaniak.pl/1465096/samsung-galaxy-s24-plus-ultra-cena-w-polsce-promocja-przedsprzedaz/
Procesor jest dziesięciordzeniowy! To już więcej aniżeli oferuje główny konkurent, czyli Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Dlatego też Exynos 2400 na starcie ma delikatny plusik. Jednakże procesem litograficznym wciąż są 4 nm.
Chodzi o węzeł 4LPP+ z FOWLP (Fan-out Wafer Level Package). Nie wgłębiając się w szczegóły, to technologia cechuje się wzmożoną odpornością na ciepło. W porównaniu do poprzedniej oferuje nawet 23% na jednym rdzeniu oraz 8% na wszystkich rdzeniach.
Konstrukcję trzyklastrową prowadzi główny rdzeń Cortex-X4 z taktowaniem 3.20 GHz. Kolejny klaster budują rdzenie Cortex-A720, choć zostały zróżnicowane. Jedne oferują częstotliwość 2,9 GHz, a trzy pozostałe 2.60 GHz. Ostatni klaster stawia na energooszczędność z użyciem rdzeni Cortex-A520 z prędkością zegara do 2.00 GHz.
Renderowaniem obrazu zajmuje się Xclipse 940. Zbudowana go na architekturze AMD RDNA 3. Układ graficzny wspiera ray tracing. Ponadto korzysta z mniejszych opóźnień i zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji o 14.7 x niż te zastosowane w Exynosie 2200.
Autorski Exynos 2400 obsługuje maksymalnie pojedynczą jednostkę optyczną 320 MP. Kodowanie odbywa się w rozdzielczości 8K przy zachowaniu 30 kl./s. Z kolei dekodowanie przy tej same rozdzielczości wynosi już 60 kl./s. Zastosowane standardy pamięci to LPDDR5X i UFS 4.0.
Kolejna kwestia dotyczy przepustowości danych sieci. Zintegrowany modem 5G otrzymał ulepszenia. Mowa o mmWave z aż 12.1 GB/s prędkością pobierania i 3.67 GB/s wysyłania, a także sub6 GHz z 9.64 GB/s przy pobieraniu i 2.55 GB/s przy wysyłaniu.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Epic Games Store znów rozdaje nową grę za darmo. Tym razem jest mrocznie i tajemniczo.…
Do globalnej premiery zmierza POCO F7 oraz POCO F7 Ultra. Certyfikacja smartfonów Xiaomi to świetna…
HONOR 300 na zdjęciach prezentuje się zjawiskowo. To będzie wyjątkowo cienka brzytwa, która nie przekroczy…
Oto oficjalny wygląd nowego Xiaomi, którego będziemy często polecać. Nazywa się Redmi K80, choć do…
Apple iPhone SE 4 będzie miał premierę w Polsce jeszcze wcześniej, niż oczekiwałem. Smartfon zadebiutuje…
Zadebiutował OPPO Find X8 Pro: superflagowiec stworzony z myślą o Europie, a co za tym…