WhatsApp i Messenger pozwolą na przysłanie w komunikatorach wiadomości do innych aplikacji. Meta stawia jednak w związku z tym pewne wymagania. Jak będzie to działać?
W związku wprowadzeniem w Unii Europejskiej Digital Markets Act (DMA) już w maju tego roku, wszystkich gigantów technologicznych czeka sporo zmian w związku z działaniami antymonopolowymi podejmowanymi przez UE.
Dla przykładu, Apple musiał zgodzić się na umożliwienie sideloadingu użytkownikom iOS. Ma także pozwolić im na odinstalowywanie Safari ze swoich iPhone’ów.
Prawdziwa rewolucja dzieje się także w komunikatorach. Unia Europejska zdecydowała bowiem, że każdy duży komunikator musi dawać możliwość wysyłania wiadomości także na aplikacje konkurentów.
Oznacza to, że wysyłając wiadomość z Messengera, możemy wysłać ją nie tylko na Messenger do innej osoby, ale także na WhatsApp, iMessage, Telegram czy Signal.
W związku z nadchodzącymi zmianami, Meta podaje dziś więcej szczegółów na temat planów zapewnienia interoperacyjności WhatsAppa i Messengera z usługami przesyłania wiadomości stron trzecich.
Meta w komunikacie prasowym zaznacza, że strony trzecie będą musiały podpisać z Metą umowę. Firma poprosi je o korzystanie z protokołu Signal. Ma on zapewnić użytkownikom największe bezpieczeństwo.
Meta zaznacza jednak, że może zezwolić programistom na korzystanie z innego protokołu niż Signal. Stawia jednak warunek – firmy muszą być w stanie wykazać, że oferuje on takie same gwarancje bezpieczeństwa jak Signal.
Strony trzecie, które połączą się z Metą, będą odpowiedzialne za hosting wszelkich plików graficznych i wideo wysyłanych przez ich aplikacje klienckie do użytkowników Meta.
Klienci Meta do przesyłania wiadomości będą pobierać zaszyfrowane multimedia z serwerów przesyłania wiadomości innych firm za pomocą urządzenia proxy Meta.
Twórcy WhatsAppa i Messengera zaznaczają, że są gotowi do uruchomienia interoperacyjności z inną aplikacją w ciągu 3 miesięcy od spełnienia przez jej twórców wszystkich wymogów. W najbliższych miesiącach tego roku czekają nas więc spore zmiany. Brzmi to na tyle ciekawie, że sama już nie mogę się ich doczekać.
https://www.gsmmaniak.pl/1476638/ministerstwo-cyfryzacji-advanced-global-location-numer-alarmowy/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Pojemna bateria i energooszczędny procesor trafi do nowego realme C75. Długi czas pracy będzie kartą…
ASUS Zenfone 11 Ultra to tegoroczny flagowiec producenta. Podczas premiery kosztował grubo ponad cztery tysiące,…
Szukasz taniego smartfona z ładowaniem bezprzewodowym? Przeraża Cię wydawać grube tysiące na najnowsze flagowce z…
Heroes 3 raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. To gra, która od momentu premiery zyskała status…
Wielkimi krokami zbliża się premiera serii HONOR 300. Producent zaprezentuje trzy modele, a jednym z…
Dobry średniak do zdjęć za około 1000 złotych? Sprawdź realme 12 Pro, który doczekał się…