W dniu dzisiejszym biuro prasowe Samsung Polska wydało komunikat prasowy, w którym informuje nas o debiucie telefonu komórkowego stworzonego dla osób, ceniących sobie stały dostęp do serwisów społecznościowych oraz lubujących się w klawiaturach sprzętowych QWERTY. Mowa oczywiście o modelu GALAXY Ch@t B5330. Czego możemy się po nim spodziewać?
Samsung Galaxy Chat wyposażony został w 3-calowy wyświetlacz dotykowy, zdolny prezentować obraz w rozdzielczości QVGA 240 x 320 pikseli, jednordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 850 MHz, 4GB wbudowanej pamięci magazynowej na dane oraz multimedia z możliwością rozbudowy o dodatkowe 32 GB za pośrednictwem slotu kart microSDHC, aparat główny z matrycą 2 Mpx, radio Bluetooth 3.0 z A2DP, moduł sieci bezprzewodowej WiFi z funkcją WiFi Direct, wsparcie dla technologii HSDPA oraz port microUSB 2.0.
Sprzęt zasilany jest akumulatorem o pojemności 1200 mAh, który zamknięto w obudowie o wymiarach 118.9 x 59.3 x 11.7 mm i wadze niespełna 112 gramów. Nad wszystkim kontrolę sprawuje system Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich z autorską nakładką na interfejs użytkownika TouchWiz UI. Dodatkowo możemy liczyć na obecność pakietu biurowego Quick Office, komunikatora ChatON, serwisu z grami Hub Game, aplikacji kalendarz S Planner, który zamieni smartfon w osobistą sekretarkę oraz rozwiązania korporacyjne klasy Enterprise.
Dzięki rozwiązaniom korporacyjnym klasy Enterprise, pracownicy mobilni mogą otrzymać dostęp do informacji i aplikacji znanej z komputerów PC, z gwarancją bezpieczeństwa danych oraz poufnością przesyłania informacji.
Przykładowe rozwiązania klasy Enterprise dostępne w Samsung GALAXY Ch@t B5330:
Exchange Active Sync – rozbudowana obsługa poczty korporacyjnej Microsoft Exchange
Mobile Device Management – zdalna kontrola, zarządzanie rozproszoną flotą urządzeń i migracja z innych platform
Tunel SSL VPN – zdalny bezpieczny dostęp do zasobów firmy (np. Juniper Junos Pulse, Cisco AnyConnect, F5 BIG-IP Edge)
Ujednolicona komunikacja (np. Cisco WebEx, Cisco Jabber)
Wirtualizacja, praca zdalna (np. Citrix Receiver)
Szyfrowanie plików w pamięci urządzenia i na karcie pamięci
źródło: informacja prasowa
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.