Jeśli aplikacja na Twoim telefonie z Androidem notorycznie się zacina lub sama wyłącza, nie odpowiada lub ma inny dowolny problem, to spieszymy z pomocą. W naszym poradniku znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym aplikacje na Twoim telefonie zaczną działać lepiej.
Na świecie jest tylu użytkowników telefonów z Androidem, że żaden człowiek nie byłby ich w stanie zliczyć. Jeszcze więcej jest aplikacji na ten system, zarówno w sklepie Google Play, jak i w zewnętrznych źródłach. Wiele z nich ma swoje problemy.
Całkiem niedawno pisałem o zestawieniu aplikacji na telefony z Androidem, na które użytkownicy najczęściej narzekają. Duża część negatywnych opinii dotyczyła różnego rodzaju awarii. Postanowiłem więc przygotować krótki poradnik, który pozwoli okiełznać niektóre problemy.
Jak naprawić aplikacje na telefony z system Android, jeśli te się zatną, nie odpowiadają lub nie działają prawidłowo? Co zrobić, gdy aplikacja w ogóle nie działa? Rozwiązań jest kilka, od banalnych do tych troszkę bardziej skomplikowanych. Warto trzymać się tej kolejności, gdyż czasami proste wybory okazują się tymi najlepszymi.
W tym wpisie pojawią się zrzuty ekranu głównie z telefonu realme Note 50, który pracuje pod kontrolą Androida 13 bez żadnej nakładki systemowej. Na szczęście poniższe porady są uniwersalne dla znakomitej większości smartfonów z Androidem, tylko interfejs czasami może wyglądać inaczej.
Zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem na kłopotliwą aplikację jest wymuszenie jej wyłączenia, a następnie ponowne uruchomienie. Wyrzucenie programu z ostatnich zadań to może być za mało. Najlepiej przytrzymać palec na ikonie irytującego nas programu, wcisnąć O aplikacji, a następne wymuś zatrzymanie. Jeśli chcesz ją od razu uruchomić, kliknij Otwórz. Warto też rozważyć restart samego telefonu.
Jeśli to nie pomoże, kolejnym krokiem jest sprawdzenie dostępności aktualizacji uprzykrzającej nam życie aplikacji. Jeśli jakaś jej wersja okaże się wadliwa, to apka może robić problemy. Programista często jest w stanie szybko wyłapać błąd i go naprawić, aktualizując swój program.
Innym sposobem oczyszczenia sytuacji jest usunięcie danych podręcznych lub zupełne wyczyszczenie danych. Ta pierwsza opcja nie powoduje żadnych przykrych konsekwencji, lecz druga oznacza konieczność wpisania haseł na nowo itd. W skrajnym wypadku trzeba już będzie odinstalować aplikację, a następnie zainstalować ją na nowo i ponownie skonfigurować.
Czasami jest też tak, że za problemy poszczególnych apek może odpowiadać nieaktualne ustawienia telefonu, wynikające ze starszej wersji oprogramowania. Jeśli więc fochy strzela więcej niż jedno narzędzie, warto sprawdzić także ten trop. Aha, w drugą stronę też to może działać. Po aktualizacji telefonu do nowszej wersji systemu operacyjnego bez usuwania danych, aplikacje na starsze wersje Androida też mogą działać niepoprawnie.
https://www.gsmmaniak.pl/1491410/aplikacje-na-androida-najwiecej-i-najmniej-opinii-o-bledach/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Zadebiutował OPPO Find X8 Pro: superflagowiec stworzony z myślą o Europie, a co za tym…
Podkręcony Snapdragon 8 Gen 3 w połączeniu z 7000 mAh to marzenie niejednego ManiaKa. Sam…
Z zakupem telefon do zdjęć czekasz do premiery Huawei Mate 70? Możesz mieć rację, bo…
Seria vivo S20 zaoferuje użytkownikom mocarną specyfikację. Zwłaszcza vivo S20 Pro zapowiada się na jednego…
Aplikacja Uber wzbogaca się o udane nowości, które mogą przydać się także w okresie świątecznym.…
Najbliższy weekend może być uciążliwy dla klientów banku mBank. Bank zaplanował przerwę w działaniu swoich…