>
Kategorie: Newsy Telefony

Handheld Nautiz X1 – wzmacniany smartfon ze Szwecji

Jeden z poprzednich wpisów poświęciliśmy testom z udziałem iPone’a 5 i Samsunga Galaxy S III. Miały one wykazać, który model jest bardziej odporny na upadki. Podchodzę do tego typu prób dość sceptycznie i nie uważam ich za do wiarygodne źródło informacji, ale nie ulega wątpliwości, iż w pewnym stopniu oddają one, co stanie się ze smartfonem po zetknięciu z twardym podłożem. Aby uniknąć takiej „demolki” sprzętu można się zdecydować na jedno z dwóch rozwiązań: maksymalną ochronę swojej słuchawki i uważanie na nią albo kupno specjalnego, „wzmacnianego” modelu. Np. Nautiz X1 szwedzkiej firmy Handheld.

Twórcy tego produktu przekonują, iż stworzyli najlepiej chroniony smartfon na świecie. Model odpowiada standardom MIL-STD-810G oraz IP67. Urządzenie znajduje się w specjalnej obudowie, odpornej na pył i wilgoć. Według zapewnień producenta, słuchawka może pracować w wodzie na głębokości jednego metra. Nie są jej straszne także wibracje, poważne wahania temperatur i upadki z wysokości do 1,2 metra. A jak się prezentują dane techniczne? Mamy do czynienia ze sprzętem średniej klasy.

Model posiada 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800×480 pikseli, dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4430 o taktowaniu 1 GHz, 512 MB pamięci operacyjnej oraz 2 GB pamięci wbudowanej (plus czytnik kart pamięci formatu microSD). Do tego należy dodać zestaw modułów (Bluetooth, Wi-Fi, GPS, Glonass), akcelerometr, cyfrowy kompas i kamerę 5 Mpix.

Sprzęt o rozmiarach 125×65×15 mm i wadze 180 g wyposażono w akumulator o pojemności 1530 mAh (dość mizernie), ale opcjonalnie dostępna jest również wersja z baterią 2920 mAh. Smartfon współpracuje z platformą Android 4.0 i trafi do sprzedaży na poczatku przyszłego roku. Cena? Około 900 dolarów.

Źródło: handheldeurope.com

Maciej Sikorski

Najnowsze artykuły

  • Motorola
  • Newsy
  • Telefony

Nowe, składane Motorole już w Polsce! Ceny do góry, jednak tym razem idzie za tym nowa jakość

Składane smartfony premium na miarę 2025 roku już tu są. Motorola razr 60 (ultra) zostały…

24 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Nothing
  • Telefony

Mój nowy smartfon zdradza procesor przed premierą. Teraz jeszcze bardziej nie mogę się go doczekać

W sieci pojawia się coraz więcej przecieków na temat Nothing Phone 3 - tym razem…

24 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Vivo

vivo z impetem powraca do Polski! Kup średniaki z 6500 mAh i skorzystaj z super promocji na start

Wielki powrót vivo do Polski to już fakt! Producent zaprezentował aż cztery smartfony, a wśród…

24 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Xiaomi

Do sieci wyciekły dokładne daty aktualizacji, po której Twój Xiaomi, Redmi i POCO zmienią się nie do poznania

W sieci pojawiała się pełna lista smartfonów Xiaomi, Redmi i POCO z aktualizacją do HyperOS…

24 kwietnia 2025
  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

Polska znów nabita w butelkę. Nowy HONOR z zagranicy ma lepszą baterię i jest znacznie tańszy niż ten dostępny u nas

Jest cienki i wytrzymały, ma pojemną baterię oraz istnie flagowy element, a do tego jest…

24 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Sony
  • Telefony

Jestem pozamiatany. Ten flagowiec na żywo wygląda tak dobrze, że można wybaczyć mu konserwatywną powtarzalność

Sony Xperia 1 VII przed premierą pojawiła się na zdjęciach na żywo. Fioletowy wariant to…

24 kwietnia 2025