Huawei Mate XT/ fot. producenta
Potrójnie składany smartfon Huawei Mate XT jeszcze przed premierą odkrywa kolejne karty. Już dziś pozuje na pierwszym oficjalnym wideo. To kawał sprzętu, który zamienimy w podręczny tablet.
W ostatnich dniach furorę w sieci robi nadchodzący, potrójnie składany nowy smartfon Huawei Mate XT. Model ten zadebiutuje już we wtorek, 10 września. Zanim jednak do tego dojdzie, możemy już przyjrzeć się smartfonowi niemal w całej okazałości. Jego designem pochwalił się bowiem sam jego producent.
Huawei zaprezentował właśnie oficjalny wygląd potrójnie składanego telefonu Mate XT. Zwiastun skupia się przede wszystkim na pleckach urządzenia, więc nie wszystkie karty zostały jeszcze odkryte. Na pleckach widzimy ogromny, ośmiokątny moduł aparatu, a wzrok przyciąga też piękny bordowy odcień smartfona.
Ekran telefonu po rozłożeniu ma mieć nawet 10 cali. To sprawi, że w kilka sekund naszego smartfona zamienimy w funkcjonalny niewielki tablet. Tylny panel jest w całości pokryty wegańską skórą.
Sugeruje się, że Mate XT zadebiutuje w Chinach wyceniony na około 14900 juanów, co przekłada się na kwotę około 8 tysięcy złotych. Oczywiście o ile trafi do Europy, zapłacimy za niego zapewne znacznie więcej – zapewne równowartość co najmniej ponad 10 tysięcy złotych.
Co ciekawe, o specyfikacji smartfona wciąż tak naprawdę niewiele wiemy – co rzadko zdarza się w technologicznym świecie, szczególnie na zaledwie 5 dni przed oficjalną premierą. Chińskiemu producentowi chyba bardzo zależy na tym, by utrzymać możliwości smartfona w tajemnicy przed premierą.
Taki brak informacji o podzespołach smartfona mógłby też sugerować, że mamy do czynienia jedynie ze sprzętem koncepcyjnym, który tak naprawdę nie trafi do sprzedaży. Huawei twierdzi jednak, że model Mate XT jak najbardziej trafi do sprzedaży – i bez wątpienia będzie jednym z najbardziej ekscentrycznych modeli debiutujących w 2024 roku.
Już 19 września swojej premiery doczeka się natomiast smartwatch Huawei Watch GT 5. Najprawdopodobniej możemy doczekać się także debiutu HUAWEI Watch D2:
https://www.gsmmaniak.pl/1515616/data-premiery-huawei-watch-gt-5-zapowiedz-wydarzenia/
Źródło: Huawei, opracowanie własne
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Sony Xperia 1 VII przed premierą pojawiła się na zdjęciach na żywo. Fioletowy wariant to…
Epic Games rozdaje perełkę od indie studia – gracze przez najbliższy tydzień mogą odebrać za…
Honor Pad GT zadebiutował oficjalnie. Ponieważ ma rozsądną specyfikację i niską cenę, chętnie zobaczyłbym go…
Nie mam pojęcia, w jaki sposób Redmi Turbo 4 Pro może być tak tani na…
Chciałoby się napisać — NARESZCIE! Długo czekaliśmy na oficjalny powrót vivo do Polski, ale w…
OnePlus 13T zadebiutował oficjalnie. Dla mnie to ideał kompaktowego flagowca w doskonałej cenie. Ponadto ma…