ChatGPT nie ma zamiaru ustąpić DeepSeek. Już dziś chwali się nowym, zaawansowanym narzędziem, które potrafi jeszcze więcej – przyda się szczególnie przy skomplikowanych procesach.
ChatGPT od połowy stycznia ma nowego, poważnego konkurenta. Mowa oczywiście o chińskim DeepSeek, który to ma być jeszcze zdolniejszy od dobrze znanego nam już czatbota AI.
Deep Research z nowością w ChatGPT
OpenAI – twórcy ChatGPT – nie próżnują jednak i stale wyposażają swoją sztuczną inteligencję w nowe funkcje. Dzisiaj czas na kolejną. Najnowszym krokiem kierunku rozwoju ChatGPT jest funkcja Deep Research – czyli funkcja dostępna w ChatGPT, która pozwala użytkownikom na szybkie i kompleksowe zgłębianie tematów.
Nowe narzędzie może przeanalizować i połączyć informacje z setek źródeł internetowych, generując szczegółowe raporty w ciągu kilku minut, podczas gdy tradycyjne badania zajęłyby długie godziny. Deep Research wykorzystuje zaawansowane mechanizmy analizy i syntezy danych, dzięki czemu użytkownicy mogą otrzymać od razu pełne, gotowe opracowania.
Deep Research to kolejny agent OpenAI, który może pracować dla ciebie samodzielnie – podajesz zapytanie, a ChatGPT wyszukuje, analizuje i syntetyzuje setki źródeł internetowych, tworząc kompleksowy raport na poziomie analityka badawczego
– tłumaczy firma.
Nowość na start dla płacących
Na ten moment Deep Research jest dostępne wyłącznie dla użytkowników w płatnej wersji Pro ChatGPT. Co więcej, obowiązuje także limit maksymalnie 100 zapytań miesięcznie. W kolejnych miesiącach narzędzie ma trafić także do subskrybentów planów Plus i Team, a następnie Enterprise.
Co ciekawe, Deep Research to funkcja, którą zaprezentował także Gemini AI od Google pod koniec 2024 roku. Obecnie Deep Research jest dostępne tylko dla płacących subskrybentów Gemini Advanced w języku angielskim w wersji desktopowej i w aplikacjach mobilnych. Aby skorzystać z nowej funkcji, należy w interfejsie Gemini wybrać model „Gemini 1.5 Pro with Deep Research”.
Internauci oszaleli w ostatnim czasie na punkcie czatbota DeepSeek. Globalnie, ale także w Polsce, plasuje się na listach popularności aplikacji na pierwszych pozycjach:
Źródło: OpenAI, opracowanie własne
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.