Na portalu gsmarena, pokazała się recenzja nowego telefonu LG – GC900 Viewty Smart, który od niedawna jest dostępny także na naszym rynku. Biorąc pod uwagę bardzo duże nadzieje związane z następcą niezwykle udanego Viewty myślę, że warto zapoznać się bliżej z opinią recenzenta tego znanego portalu.
Viewty Smart prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Cała komórka została wykonana z dobrej jakości plastiku, który po bokach telefonu imituje wyglądem metal oraz polerowanego aluminium (znajdujące się pod i nad wyświetlaczem paski). Jest jedynie o kilka milimetrów większy od LG Areny i podobnie jak KM900 doskonale leży w dłoni. Szkoda tylko, że w porównaniu do niego GC900 nie posiada gniazda słuchawkowego jack 3,5mm (w zestawie dostajemy jedynie przejściówkę z USB na standardowe wejście słuchawkowe).
Z przodu nowego Viewty mamy 3-calowy ekran, regulujące jego jasność czujniki światła i kamerę do wideokonferencji, po bokach znajdują się: spust migawki aparatu, przyciski do kontroli głośności, port USB Mass Storage, przyciski power i Home oraz slot kart microSD. Dużą część tylnej obudowy zajmuje duży obiektyw aparatu, którego soczewka nie posiada niestety żadnej osłony.
Telefon został wyposażony, jak już wspomniałem, w 3-calowy, dotykowy ekran TFT o rozdzielczości 800 x 480 i 16 milionach kolorów. Nie można mieć żadnych zastrzeżeń do jakości wyświetlanego przez niego obrazu. Poziom jasności i kontrastu są wyśmienite a wszystkie elementy interfejsu są bardzo czytelne. Pod tym względem LG nie ustępuje w niczym innym high-endowym komórkom.
Pojemnościowy ekran w Viewty Smart działa świetnie i jest bardzo czuły, dzięki czemu, nie ma żadnych problemów z nawigacją. Do tego dochodzi jeszcze wygodna wirtualna klawiatura QWERTY, którą możemy w każdej chwili zamienić na standardową alfanumeryczną.
Jedyny poważny minus wyświetlacza, to brak jakiejkolwiek warstwy antyodblaskowej, przez co na słońcu ekran jest kompletnie nieczytelny.
GC900, podobnie jak KM900 Arena i GD900 Crystal, wykorzystuje interfejs S-Class, który prezentuje się bardzo dobrze. Wszystko, od ekranu domowego (Homescreen), poprzez rozwijane panele menu aż do trójwymiarowej, obracanej kostki (Cube 3D) działa płynnie i szybko.
S-Class składa się z czterech niezależnych części: ekran skrótów do aplikacji, kontaktów, panelu multimedialnego oraz okna domowego, w którym możemy dodawać ułatwiające życie widżety (zegar analogowy, kalendarz, radio FM, kalkulator czy applet pogodowy). Ponadto, mamy menu główne, w którym znajdziemy wszystkie dostępne aplikacje i programy. Interfejs łączy w sobie efektowny wygląd, prostotę obsługi i duża funkcjonalność.
Niestety, ma on także kilka wad. Do najważniejszych z nich należą: możliwość uruchomienia w tym samym czasie tylko dwóch aplikacji oraz kolidowanie ze sobą oparty na Javie programów.
Wśród dodatkowych programów warto zwrócić uwagę na świetny Organizer, aplikacje Google (Gmail, YouTube, Search i Maps), czytnik dokumentów biurowych – Picsel (obsługiwane formaty to m.in. Word, Exel, PDF) oraz liczne preinstalowane na telefonie gry (m.in. motion games).
Wbudowany odtwarzacz mp3 z pewnością zadowoli wszystkich fanów muzyki. Jakoś dźwięku jest bardzo dobra i pod tym względem LG GC900 przewyższa, takie produkty konkurencji jak: iPhone 3GS, Sony Ericsson W995 czy Samsunga M8800.
Może się wydawać, że 3-calowy wyświetlacz i możliwość oglądania wideo w formacie DivX/XviD wystarczą aby Viewty II było świetnym, przenośnym playerem. Niestety, rzeczywistość nie wygląda aż tak wspaniale. W przeciwieństwie do starszego Renoira, aby oglądać filmy w DivX’ie musimy skorzystać z zamieszczonego na płycie z oprogramowaniem konwertera, gdyż preinstalowany odtwarzacz nie radzi sobie z plikami wideo zgranymi wprost z komputera.
Niemniej jednak, sam media player działa bardzo płynnie i, obok standardowej kontroli odtwarzanego pliku, pozwala na jego przyspieszanie (2x lub 4x) powiększanie czy pomniejszanie.
Ponadto, w telefonie znajdziemy Radio FM z RDS oraz technologię Dolby for Mobile.
Nowy model LG został wyposażony w aparat 8Mpix z optyką firmy Schneider-Kreuznach oraz lampą błyskową (flesh LED). Niestety, mimo tego, że na papierze wygląda to fajnie, w praktyce aparat zastosowany w Viewvty II rozczarowuje. Pod względem jakości robionych zdjęć GC900 ustępuje innym dostępnym na rynku fotograficznym komórkom z 8 megapikselami.
Do najważniejszych jego zalet należą: dobry kontrast i niezłe odwzorowanie kolorów na zdjęciach, dodatkowe, ułatwiające robienie fotek funkcje (takie jak: stabilizacja obrazu, Smile Shot, rozpoznawanie twarzy czy geotagging) oraz znany z Areny, prosty i przyjemny w obsłudze interfejs, który ograniczony jest do dwóch, automatycznie ukrywających się sidebarów z funkcyjnymi przyciskami. Ponadto, mamy możliwość robienia zdjęć w ISO 1600. Jednak, że względu na duży poziom szumów stanowczo odradza się stosowanie tej czułości.
Viewty Smart to nie tylko zdjęcia. Aparat daje nam możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości 720 x 480 przy 30fps. W porównaniu np. do Omnii HD nie jest to imponujący wynik, jednak jakość filmików jest lepsza, niż jakość zrobionych zdjęć. Mimo, iż poziom detali mógłby być odrobinę większy, to odwzorowanie kolorów jest dobre a poziom szumów jest niski. Niestety, dużymi minusem jest brak, znanej z Renoira, możliwość zapisu wideo do plików AVI. Telefon pozwala tylko i wyłącznie na nagrywanie w formacie 3GP.
Viewty II wyposażono w komplet modułów łączności bezprzewodowej. Mamy do dyspozycji: Bluetooth 2.1 z A2DP, WiFi (standardy b i g) oraz HSDPA 7,2 Mbps. WiFi działa sprawnie, a do zarządzania nim służy prosty w obsłudze interfejs. Dodatkowym plusem jest to, że przed ściąganiem każdej opartej na Javie aplikacji jesteśmy pytani czy chcemy korzystać z łączności UMTS czy WiFi.
Firmowa przeglądarka mimo, iż posiada kilka ciekawych funkcji (zbliżanie i oddalanie przy użyciu multitoucha, możliwość otwarcia w jednym czasie dwóch stron i płynne przechodzenie między nimi, możliwość zapisu otwartej strony i późniejszy jej odczyt w trybie offline oraz historia z bardzo pomocnymi miniaturami odwiedzonych stron), ma także dwie duże wady. Jest bardzo wolna i nie obsługuje Flasha, przez co nie mamy możliwości oglądania YouTube w wersji desktopowej. Dlatego, jeżeli zależy nam na czasie warto korzystać z Opery Mini, która działa znacznie szybciej i dodatkowo posiada wbudowany czytnik RSS-ów.
Jak na high-endowy telefon przystało GC900 posiada wbudowany odbiornik GPS. Do nawigacji wykorzystywana jest preinstalowana starsza wersja Google Maps, która nie obsługuje niestety funkcji My Location. Z nawigacją głosową jest jednak jeszcze gorzej. Ze względu na autorski system operacyjny (brak kompatybilnych aplikacji) jaki zastosowało LG, z pewnością możemy zapomnieć o możliwości używania naszego telefonu jako samochodowego GPS-u.
Viewty Smart to nic innego jak wersja LG KM900 dla fotografów. Oba telefony posiadają te same możliwości i różnią się tylko kilkoma szczegółami (ilość Mpix, obecność gniazda jack 3.5mm itp.).
Niemniej jednak, LG GC900 mimo kilku dużych wad i niedociągnięć, może być dobrym rozwiązaniem dla osób szukających wszechstronnego telefonu z bardzo dobrym dotykowym ekranem oraz łatwym i przyjemnym w obsłudze interfejsem. Dodam jeszcze, że jeśli szukacie telefonu z dobrymi funkcjami fotograficznymi i chcecie aby było to koniecznie LG to znacznie lepszym rozwiązaniem od Viewty II będzie starszy i za razem tańszy LG Renoir.
– 4 pasma GSM/GPRS/EDGE, 3G z HSDPA 7,2 Mbps
– 3-calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości 480 x 800
– interfejs S-Class Touch UI
– aparat 8Mpix z optyką firmy Schneider-Kreuznach i diodowym flashem
– kamerka do wideokonferencji
– WiFi, Bluetooth 2.1 z A2DP
– GPS/A-GPS
– 1,5Gb pamięci wewnętrznej, slot kart microSD (32GB max)
– radio FM
– port USB Mass Storage, wyjście TV
– akcelerometr, czujniki światła
Pełną recenzję w języku angielskim oraz więcej zdjęć znajdziecie tutaj.
Źródło: gsmarena
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Składany flagowiec w super promocji? Motorola razr 50 Ultra po raz pierwszy doczekała się aż…
Segment tanich tabletów przeżywa rozkwit. Świeżo zaprezentowany Teclast M50 Mini dołącza właśnie do niedrogich pobratymców…
Tanie realme zdobyło kolejną certyfikację. Szykuje się globalne ogłoszenie niskobudżetowca. Niedługo realme Note 60x będzie…
Masz flagowca Apple? To przydałyby Ci się słuchawki. Jako fan marki na pewno słyszałeś o…
Nowy tablet OPPO Pad 3 zadebiutuje już jutro. Na dzień przed premierą sporo o nim…
Dzieli nas dzień od prezentacji średniaków OPPO. O nowym OPPO Reno 13 (Pro) wiemy niemalże…