fot. PKO BP
PKO BP apeluje do klientów, wyjaśniając, o co chodzi z potwierdzeniami przelewów, które docierają do coraz większej liczby użytkowników. Okazuje się, że ktoś próbuje zrobić klientów największego banku w Polsce w bambuko. Koniecznie zapoznajcie się z tym komunikatem.
W ostatnim czasie trwa wzmożona działalność oszustów przeciwko najpopularniejszym bankom w Polsce. Cyberprzestępcy nie próżnują, przeprowadzając kolejny atak tym razem skupiony wyłącznie na klientach PKO BP. Chodzi o wiadomości, które z pozoru mogą wydawać się całkowicie normalne.
Wyobraźcie sobie, że przychodzi do Was e-mail, który w polu nadawcy ma adres PKO Bank Polski. Wiadomość informuje o potwierdzeniu zrealizowanego przelewu. Co więcej, pofatygowano się o to, aby wysłać Wam nawet całość w załączniku. Pod spodem znajduje się fraza, iż wiadomość wysłana została automatycznie i nie należy na nią odpowiadać.
Tego typu e-maile trafiają do coraz większej liczby użytkowników PKO BP. Sęk w tym, że sam bank nie jest odpowiedzialny za rozsyłanie tego typu treści, o czym instytucja ostrzega klientów na oficjalnej stronie internetowej oraz na Facebooku. Chwila nieuwagi może doprowadzić do utraty środków z konta bankowego.
Okazuje się bowiem, że rzekomy podgląd potwierdzenia zrealizowanego przelewu jest w rzeczywistości linkiem prowadzącym do pobrania złośliwego oprogramowania. Wyobraźcie więc sobie, że chcecie przyjrzeć się bliżej potwierdzeniu, a w rzeczywistości dajecie się właśnie złapać w pułapkę oszustów. Wiadomości tego typu jest kilka i różnią się między sobą jedynie drobnymi szczegółami.
Fot. PKO BP
PKO BP raz jeszcze informuje klientów, co zrobić, aby nie dać się złapać na oszustwa cyberprzestępców. Pierwsza, a zarazem najważniejsza rzecz jest taka, że PKO nigdy nie zawiera żadnych linków zarówno w wiadomościach e-mail, jak i SMS-ach. Pojawienie się tego typu rzeczy już powinno być dla Was jasnym sygnałem, że coś jest nie tak.
Uznajmy jednak, że nie jesteście w stanie na wejściu wywęszyć oszustwa, co wówczas należy zrobić? No przede wszystkim nie powinniście na własną rękę sprawdzać wiarygodności e-maili – mam tu na myśli wchodzenie w załączniki itp. W takim wypadku najlepiej jest skontaktować się bezpośrednio z infolinią pod numerem 800 302 302. Wówczas pracownik na podstawie opisu sytuacji rozwieje wszelkie wątpliwości.
https://www.gsmmaniak.pl/1553942/najlepsze-sluchawki-huawei-w-dobrych-cenach/
Źródło: PKO BP
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Apple bardzo słabo radzi sobie w Chinach, podczas gdy Xiaomi notuje najlepszy kwartał od dawna.…
Pełna specyfikacja oraz ceny POCO F7 / Redmi Turbo 4 Pro trafiły do sieci od…
Infinix Note 50s 5G+ to smartfon z pachnącą obudową w cenie, której raczej byś się…
Świetna strategia – Banished swego czasu zdobyła niemałą popularność na Steam, teraz kilka lat po…
Poznaliśmy specyfikacji flagowca Motorola razr 60 Ultra na kilka dni przed oficjalną premierą. Składany smartfon…
Prawdziwie pełnowymiarowy ekran, niespotykany design i świetna wycena. W taki sposób zapowiada się nowa nubia…