Czy warto kupić OnePlus Watch 3? Spędziłem dłuższy czas z tym inteligentnym zegarkiem i znalazłem 4 zalety, które czynią z niego najlepszy smartwatch z WearOS. Czy udało mi się też znaleźć jakąś strategiczną wadę, która nie pozwoli mi polecić zakupu OnePlus Watch 3?
Spis treści
Zastanawiasz się, jaki smartwatch z WearOS kupić, a zależy Ci na jak najlepszym urządzeniu? Wybór na rynku masz duży, ale moim zdaniem koniecznie musisz rozważyć wybór OnePlus Watch 3. Gdyby nie świetny poprzednik, byłby on prawdziwym czarnym koniem, ale OnePlus już udowodnił swój potencjał w tworzeniu urządzeń noszonych.
Ciekawostka: OnePlus Watch 3 na jakiś czas zniknął ze sklepów z kuriozalnego powodu. W czasie produkcji ktoś popełnił literówkę i zamiast made (in China) napisano meda. To niedopatrzenie może otworzyć przed tym smartwatchem drzwi do nowej kariery w dalszej przyszłości. W końcu są kolekcjonerzy, którzy płacą grube pieniądze za tego typu unikaty.
Tak czy inaczej, najlepszy smartwatch OnePlus wrócił do sprzedaży. W polskich sklepach trzeba za niego zapłacić 1299 złotych. Nie jest to kwota najniższa, ale daleko temu modelowi do najdroższych smartwatchy na rynku.
Po testach OnePlus Watch 3 znalazłem w nim cztery zalety, które dają mu wielkie szanse na tytuł najlepszego smartwatcha na rynku. I tylko drobne słabości mogą mu ten tytuł odebrać lub też dodatkowe dwie niedoskonałości.
OnePlus Watch 3 zadba o Twoje zdrowie i pomoże w sporcie
Największą gwiazdą wyposażenia OnePlus Watch 3 jest narzędzie o nazwie 60S Health Check-In, współpracujące z przyciskiem All-in-One Scan. Wystarczy przyłożyć swój palec na 60 sekund, by smartwatch przygotował dla nas pełny raport zdrowotny. Znajdziesz w nim informacje o siedmiu kluczowych wskaźnikach, takich jak tętno, EKG, poziom tlenu we krwi (SpO₂), kondycja psychiczna, temperatura nadgarstka, jakość snu oraz wiek naczyń krwionośnych.
Całe to badanie rzeczywiście trwa 60 sekund, a pomiary okazują się zaskakująco wiarygodne. Widać poprawę w porównaniu do poprzednika, więc nowe rozwiązania technologiczne okazały się strzałem w dziesiątkę. Warto jednak pamiętać, że niektóre badania, a już zwłaszcza EKG, to dane orientacyjne, które nie zastąpią w 100% pełnoprawnego elektrokardiogramu.
Oczywiście na pokładzie nie zabrakło obsługi trybów sportowych i to ponad 100. Producent wspomina najczęściej o bieganiu, chodzeniu, jeździe na rowerze, pływaniu, trekkingu, narciarstwie, tenisie, badmintonie, tenisie stołowym, piłce nożnej, koszykówce, boksie i jodze. Ja zdecydowanie najczęściej testowałem chodzenie i Watch 3 nie miał żadnego problemu w jego samodzielnym rozpoznawaniu. Spróbowałem też z piłką nożną (dzięki wielkie dzieciaki z Tarnowskiego za pożyczenie piłki!) i — w pewnym sensie — z boksem. To OnePlus również ogarnął wszystko bez problemu.
Smartwatch OnePlus potrafi też takie cuda, jak monitorowanie zużycia tłuszczów i węglowodanów w różnych strefach tętna, co pozwala użytkownikowi na lepszą kontrolę intensywności swojej aktywności. Widać więc dużą troskę o to, by OnePlus Watch 3 był świetnym kompanem dla osób dbających o zdrowie i lubiących różnego rodzaju działania okołosportowe. Co ważne, robi to skutecznie, poprawnie i dokładnie.
Ten smartwatch jest elegancki i ponadprzeciętnie wytrzymały
Jeśli Twoje codzienne osiągnięcia sportowe są na dużo wyższym poziomie niż moje, a do tego uwielbiasz ćwiczyć w terenie, to na 100% docenisz odporność OnePlus Watch 3. Po kilku tygodniach testów nie znalazłem na nim żadnej rysy, przetarcia czy pęknięcia. Jak widać, takie rzeczy jak wojskowy certyfikat MIL-STD-810H to nie tylko zbiór przypadkowych liter i cyfr.
Watch 3 pod względem wzornictwa nie ma w sobie sportowego charakteru. Z założenia ma to być smartwatch elegancki i dostojny, by mógł sięgnąć po niego nawet biznesmen. Podkreśla to wykorzystanie do jego stworzenia tytanową ramkę PVD, stal nierdzewną i szafirowe szkło. Ten ostatni element chroni przed zarysowaniami okrągły, 1,5-calowy ekran AMOLED. Ma on dobrą rozdzielczość 466 x 466 px, a więc także dobrą ostrość wyświetlanego obrazu. Jest też świetna jasność. Nawet w bardzo słoneczne dni nie miałem żadnych problemów z odczytaniem tego, co chciał mi przekazać OnePlus Watch 3.
OnePlus Watch 3 ma jedną z najlepszych baterii w smartwatchach z WearOS
Taki zegarek jak OnePlus Watch 3 chciałoby się trzymać na nadgarstku jak najdłuższej, co w przypadku systemu WearOS jest rzadko spotykanym zjawiskiem. Cieszy mnie więc to, że producent tego urządzenia wziął to do serca na poważnie, umieszczając w nim pojemną baterię 631 mAh. Wspierana jest ona przez architekturę OnePlus Dual-Engine, napędzaną przez procesor Qualcomm Snapdragon W5 (odpowiedzialny za obsługę aplikacji Google) oraz dodatkowy układ BES2800 MCU Efficiency, zarządzający działaniami w tle.
Wszystko to brzmi bardzo uroczyście i ambitnie, ale czy realnie pomaga wydłużyć czas pracy? Zdecydowanie tak. To, co dla OnePlus Watch 3 jest podłogą, czyli dwa dni pracy, dla większości konkurentów z WearOS jest sufitem. Ten smartwatch naprawdę trzeba mocno pomęczyć, by tak szybko go rozładować. Nawet z włączonym Always-On i często działającym modułem GPS ładowałem zegarek co trzy dni, idealnie pod wieczór. Sam proces trwa tylko godzinę, a 10 minut ładowania wystarczy na mniej więcej dzień pracy. Ja wiem, że klasyczne sikory trzymają dużo dłużej, podobnie jak produkty Huawei. Ich problem polega na tym, że nie mają one WearOS.
Ten system operacyjny wiele potrafi
Skoro już o tym mowa, to system operacyjny Google dla urządzeń noszonych jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie na rynku. Choćby dlatego jest ponadprzeciętnie prądożerny. WearOS 5 na OnePlus Watch 3 to przede wszystkim bogaty pakiet aplikacji, wliczając w tym popularne narzędzia Google. Jednym z najważniejszych jest oczywiście Portfel, który w połączeniu z NFC pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych przy pomocy samego zegarka. Dodatkowym bajerem w oprogramowaniu jest opcja zdalnego sterowania telefonem OnePlus m.in. przy przewijaniu filmów lub robieniu zdjęć. Sprawdziłem to jako użytkownik OnePlus 13 i moim zdaniem fajnie się tym bawi.
Wady OnePlus Watch 3 to zwykłe drobnostki
W przypadku OnePlus Watch 3 trudno mi się do czegoś przyczepić na tyle, by móc odradzić jego zakup. Tak naprawdę jedynym potencjalnym problemem jest brak eSIM. Z nim na pokładzie byłby to smartwatch idealny. Pocieszająca jest obsługa rozmów poprzez Bluetooth, spisująca się w pełni zadowalająco. Niektórzy mogą się przyczepić do braku ładowania bezprzewodowego. Ewentualnym problemem może być jeszcze rozmiar, gdyż Watch 3 nie ma mniejszego wariantu. Jeszcze.
Są też osoby marudzące na cenę, lecz moim zdaniem 1299 złotych za tak wyposażony zegarek to kwota rozsądna i uczciwa. Poza tym, od czego są promocje? Prędzej czy później OnePlus Watch 3 stanieje, a każda stówka w dół tylko podniesie jego atrakcyjność. Ja sam, gdybym miał stworzyć TOP najlepszych smartwatchy, to Watch 3 od OnePlus zająłbym w nim topową pozycję.
Czy warto kupić OnePlus Watch 3?
OnePlus Watch 3 to smartwatch udany i to ponadprzeciętnie. Ten model może stawać w szranki z każdym możliwym konkurentem i z podniesionym czołem walczyć o tytuł najlepszego inteligentnego zegarka w 2025 roku. Szczególnie cieszy znakomity czas pracy, czyli rzecz mało oczywista z systemem WearOS na pokładzie. Co więcej, jego słabości trudno nazwać wadami, a to już naprawdę coś w przypadku elektroniki.
Jeśli chcesz więc kupić wszechstronny smartwatch, to OnePlus Watch 3 jest mocnym kandydatem. Jeśli przy okazji masz smartfon OnePlus, to już najmocniejszym. Nawet jeśli jego aktualna cena Ci się nie podoba, to po prostu poczekaj na promocje.
Ceny OnePlus Watch 3
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.