Dziś skupimy się na wyborze słuchawki dla naszej pociechy (jako bazę przyjmując wiek 6-10 lat). Celować będziemy w segment feature phone – telefon ma dziecku służyć do kontaktu z rodzicami i ewentualnie posłuchania muzyki, czy zrobienia zdjęcia. Wyłączamy więc z zestawienia smartfony, których mnogość funkcji jest malcowi po prostu niepotrzebna. Przyjrzyjmy się kilku ciekawym telefonom dostępnym na rynku.
Spis treści
Aktualizacja 29.05.2017
Uwaga. Rynek i dostępne modele, które poleca redaKcja techManiaK.pl cały czas się zmieniają. Od publikacji tego wpisu minęło już trochę czasu, dlatego też zachęcam Cię do zobaczenia naszego najnowszego zestawienia:
Nokia Asha 203
Słuchawka ta wyposażona została w oporowy ekran o przekątnej 2,4″, pracujący w rozdzielczości QVGA. Ponadto mamy tutaj 10 MB pamięci wewnętrznej, którą rozszerzymy za pomocą kart microSD. Nie oszukujmy się jednak – nie jest to multimedialny sprzęt, a raczej zwykły telefon do dzwonienia i pisania wiadomości SMS. Nawet aparat mamy tu kiepski (2 megapiksele).
Podsumowując – jest to prosta słuchawka za niewielkie pieniądze. W szkole nie będzie czym „szpanować”. Plusem jest moim zdaniem dość solidne wykonanie. Miałem okazję ją dwa dni testować podczas pobytu u moich rodziców – wrażenia bardzo pozytywne. Nokię Asha 203 prześwietlił także dla Was Krzysiek.
Nokia Asha 300
Troszkę bardziej „wypasiony” model Nokii. Także i tu mamy do czynienia z oporowym ekranem o przekątnej 2,4″, pracującym w rozdzielczości QVGA. Ponadto producent zamontował na pokładzie tej zgrabnej i stylowej słuchawki procesor o taktowaniu 1 GHz, 140 MB wbudowanej i rozszerzalnej pamięci oraz aparat o rozdzielczości 5 megapikseli. Także ten telefon Finów charakteryzuje się dość wysokim poziomem wykonania.
Nieco bardziej multimedialny sprzęt. I on gościł na naszych łamach. Zapraszam do zapoznania się z testem.
Samsung S5610
Przyzwoita i dobrze wykonana słuchawka z Korei. Charakteryzuje się identyczną przekątną i rozdzielczością wyświetlacza, jak dwie poprzednie (z tym, że w przypadku Samsunga nie jest on dotykowy). Ponadto mamy tu 100 MB wbudowanej pamięci (rozszerzalnej) oraz najlepszy jak na razie aparat fotograficzny w naszym zestawieniu – 5 megapikseli z autofocusem oraz flashem
Cena przyzwoita, parametry także. Do tego solidna obudowa. Czego chcieć więcej?
Samsung Ch@t 357
Jedyna słuchawka z fizyczną klawiaturką QWERTY w zestawieniu. Wyposażona została w horyzontalny ekran o przekątnej 2,4″, pracujący także w rozdzielczości QVGA. Mamy tutaj 34 MB wbudowanej pamięci na nasze pliki (oczywiście rozszerzalnej). Zdjecia? Hmm, możemy o nich zapomnieć, gdyż aparat charakteryzuje się skromną rozdzielczością (2 megapiksele).
Uwaga – ciekawostka. Wygodę obsługi tego telefonu zwiększy zamontowany na jego pokładzie optyczny trackpad.
Nokia Asha 206
Kolejny budżetowiec z Finlandii i kolejna słuchawka w naszym zestawieniu, która wyposażona została w ekran o przekątnej 2,4″, pracujący w rozdzielczości QVGA. Ponadto mamy tutaj bardzo skromne 10 MB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej oraz bardzo, bardzo prosty aparat o rozdzielczości 1,3-megapiksela (który wzbudza uśmiech politowania). Kolejna słuchawka, która nadaje się tylko do dzwonienia i pisania SMSów. No okej, posłuchamy też za jej pośrednictwem muzyki.
To akurat propozycja dość świeża, która zaprezentowana została kilka dni temu. Mimo słabych parametrów prezentuje się dość solidnie.
A może i Wy macie jakieś ciekawe propozycje w tej kwestii? 🙂
Aktualizacja
Aktualne zestawienie znajdziesz tutaj:
Jaki smartfon dla dziecka do 600 złotych? |
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.