Nokia w zeszłym tygodniu zaprezentowała oficjalnie swoje najnowsze cacko – N900. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że tablet/smartfon fińskiej firmy trafił już do przedsprzedaży w niektórych krajach. Teraz pora przyjrzeć się bliżej samemu systemowi Maemo.
Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą dodam iż nadchodzący smartfon N900, będzie działał pod kontrolą, rozwijanej przez Nokię, dystrybucji Linuxa – Maemo 5. Systemowi, według zapowiedzi producenta, pod względem funkcjonalności będzie znacznie bliżej do OS desktopowych niż rozwijanych obecnie systemów mobilnych, jak Windows Mobile, Android czy iPhone OS.
O tym jak będzie wyglądał system oraz UI dowiecie się z wideo promującego Maemo 5:
A oto kolejna prezentacja fińskiego urządzenia, na której zobaczycie jak działa Maemo:
Więcej o systemie (a także N900 Rover) powinniśmy dowiedzieć się na dniach, kiedy to będą odbywały się targi Nokia World 09.
źródło: slashgear
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
CMF Phone 2 Pro będzie zdecydowanie ciekawym wyborem, jeżeli będzie w cenie około 1000 złotych.…
Kapitalny FPS kupicie teraz w okazyjnej cenie na Instant Gaming. W porównaniu do Steam zaoszczędzicie…
Nie ma drugiego smartfona, na którego debiut czekałbym tak mocno, jak na Nothing Phone 3.…
Oppo K12s przed premierą ujawnił wszystko o specyfikacji, a producent dorzucił do tego oficjalny design.…
Huawei Luxeed R7 to nowy, luksusowy SUV chińskiego producenta. Ma potężny zasięg dzięki napędowi EREV…
Epic Games w tym tygodniu rozdawnictwa oferuje dwa prezenty. Jeden z nich to przygodowa Botanicula,…