Sony Ericsson K550i to telefon z serii Cyber-shot, a co za tym idzie jedną z jego głównych zalet ma być aparat cyfrowy – w tym modelu 2Mpix. W obliczu dzisiejszej wojny na megapiksele, gdzie rozdzielczości matryc w telefonach sięgają rzędu 8Mpix, wydaje się, że to niewiele, jednak wielu użytkownikom to wystarcza. Internauci chwalą szybkie działanie funkcji autofokus, czy niezły, jak na telefon, reflektor pełniący funkcję lampy błyskowej. Ponadto na plus należy zaliczyć „bardzo dobrą jakość zdjęć w pełnym świetle”. No i coś co zainteresowałoby japońskich perwersyjnych podglądaczy – możliwość wyłączenia dźwięku migawki, a zatem robienia „cichych zdjęć”, mimo, że „autofokus aparatu nieco buczy, ale tak ciuchutko ze jest to niemal niesłyszalne”.
W K550i znajdziemy także odtwarzacz MP3 i tuner FM z RDS – „jeśli chodzi o jakoś dźwięku zgranej muzy MP3 lub radia to jak na telefon jest rewelacyjna”, twierdzi jeden z jego użytkowników. Muzykę można przechowywać na karcie Memory Stick Micro (do 2GB). To całkiem przyzwoicie, tym bardziej, że sama pamięć telefonu też nie jest taka minimalna – 64MB pozwolą na wiele.
Do zalet można także zaliczyć ekran (TFT 1.9 cala o rozdzielczości 176x 220 pikseli, dysponujący paletą 256 tys. kolorów) i „przyjazne menu”. Może także zadowolić osoby ze słabszym wzrokiem ponieważ wyświetlane litery są „duże i czytelne”. Ponadto telefon obsługuję łączność Bluetooth z profilem A2DP (pozwala np. na bezprzewodowe korzystanie z głośników stereo). W zestawie znajduje się także kabel USB pozwalający połączyć komórkę z komputerem. W Polsce wciąż wiele osób korzysta z przesyłania danych przy pomocy portu podczerwieni (IrDA), a ten telefon na to pozwala. Do połączeń z Internetem służy technologia EDGE (2,5G).
Plusem jest także „rewelacyjna bateria (przy normalnym użytkowaniu potrafi trzymać tydzień)”, „dla gadatliwych jest jeszcze taka mała drobnostka: czas rozmów to ok.420 minut”.
Ale nie jest tak różowo, K550i ma i wady. Zacinają się klawisze 4 i 6 podczas pisania SMS-ów, gdy odsunięta jest klapka ochraniająca aparat. Ciężko jest także wymieniać karty pamięci, ponieważ ich slot znajduje się wewnątrz obudowy, pod jej tylną częścią. Oprócz tego zdarza się, że obudowa skrzypi. „Tylna klapka trzeszczy. Najbardziej denerwujące są zacinające się klawisze.. czasami 5 minut próbuje by napisać 3 słowa” – pieklą się internauci. Inne wady, na które zwraca się uwagę, to: „brak zegarka na wygaszaczu, małe klawisze (nie można wciskać paznokciem, tylko całym palcem, ale da się przyzwyczaić), niezbyt łatwe zapamiętywanie stacji na wybranej pozycji, czy brak możliwości zmiany czcionki.”
Pozostaje jeszcze kwestia ceny. K550i, biorąc pod uwagę jego funkcje, jest telefonem tanim. W internetowych sklepach można kupić go od 379 zł (najdrożej za 730 zł). Używany egzemplarz na Allegro można nabyć nawet za mniej niż 150 zł.
Podsumowując, jest to średniej klasy telefon za niewielkie pieniądze. Wśród jego użytkowników oceny pozytywne zdecydowanie przeważają nad negatywnymi. Popularność K550i jest zatem w pełni uzasadniona.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
W zeszłym roku globalnie zaprezentowano realme GT 7 Pro, a teraz do debiutu przygotowuje się…
Hack and Slash do kupienia w cenie 9 zł? Z tą kapitalną ofertą jest to…
Jeśli potwierdzi się, że Samsung Galaxy S26 otrzyma nową, przełomową baterię z szybkim ładowaniem 65W,…
Aż trudno uwierzyć, że w przedziale 1000-1500 złotych kupimy smartfon z wodoszczelnością, 5 latami aktualizacji,…
"Marsz aktualizacyjny" producenta Nothing trwa w najlepsze. Tym razem smartfon jego submarki doczekał się najnowszego…
Debiut serii Samsung Galaxy S25 jest coraz bliżej. W przyszłym tygodniu poznamy nowe flagowce na…