Drobna zmiana w Nexusie
Android Central potwierdza: Nexus 4 został delikatnie przeprojektowany. Nie od strony wyglądu, ale funkcjonalności. Z tyłu telefonu, tam, gdzie kończy się szkło, znajdziesz dwa malutkie kawałki plastiku nad śrubkami. Wcześniej w telefonie ich nie było, LG musiało więc przy okazji modyfikacji procesu produkcyjnego zmienić też samą konstrukcję smartfona. Ale co daje tak drobna poprawka?
Chodzi wyłącznie o dźwięk. Plastik będzie podnosić całą konstrukcję, pozwalając głośnikom na pełniejsze rozbrzmiewanie. Według Mobile Nations pozwala to na uzyskanie bardziej przestrzennego dźwięku w określonej pozycji. Możliwe również, że dzięki temu Nexus 4 zyska nieco na przyczepności.
Druga modyfikacja związana jest z osłoną obiektywu. Na zdjęciu widać wyraźnie, że soczewkę ulokowano bliżej krawędzi. Nie jest powiedziane, w czym – albo czy w ogóle – ma pomóc ta zmiana.
Pierwsza recenzja oryginalnego Flip Case dla HTC One
HTC One nie jest jeszcze wszędzie dostępny, ale redaktorom Mobile Nations udało się przetestować jeden z oficjalnych dodatków. Flip Case jest „tym lepszym” pokrowcem dostępnym dla flagowca z Tajwanu. Skóropodobna tekstura i miły w dotyku plastik z obiciem chroniącym ekran telefonu to nie jedyne cechy akcesorium. Jak zapewne zauważysz na powyższym filmie, mamy tu do czynienia z naprawdę porządnym wykonaniem. Widać to choćby po otworach na głośniki, które producent określa jako BoomSound. Pozwoli to na słuchanie muzyki nawet przy zasłoniętym wyświetlaczu. Proste, ale wygodne.
Mobile Nations zwraca uwagę również na inną kwestię; Flip Case się, niestety, nie zamyka. Nie ma żadnej gwarancji, że telefon luźno wrzucony do torby nie zostanie zarysowany. Brakuje blokady magnetycznej czy choćby prostego rzepa. Bez najmniejszych problemów Flip Case działa jako podstawka dla One. Możesz w ten sposób oglądać filmy bez troski o prawidłowe usytuowanie urządzenia.
W Wielkiej Brytanii pokrowiec kosztuje około 20 funtów szterlingów.
Xperia TX już ma Jelly Beana
Android w wersji Jelly Bean jest już na Xperii T oraz Xperii V od lutego, ale model TX dopiero dzisiaj otrzymał stosowną aktualizację. Sony informowało o swoich planach jeszcze w grudniu.
Nowe oprogramowanie nosi oznaczenie 9.1.B.0.411 i umożliwi posiadaczom smartfona korzystanie z Google Now, Project Butter, usprawnionych notyfikacji i całego zestawu zmian, które samodzielnie wprowadziło Sony. Jeśli chodzi o rodzimy rynek subsydiowanych telefonów – trudno przewidzieć, kiedy operatorzy postarają się o nową dystrybucję.
HTC One już jest hitem
Według GSM Arena HTC One cieszy się wielką sympatią Amerykanów. Już w tej chwili kilkaset tysięcy klientów zamówiło telefon w przedsprzedaży, co z dumą potwierdza szef działu marketingu. Jason Mackenzie przeprosił za opóźnienia i zdradził, że produkcja jednego egzemplarza smartfona trwa dokładnie 220 minut.
Początkowe zainteresowanie One jest większe, niż w przypadku którejkolwiek z przeszłych premier. Przepraszamy za opóźnienia, ale wiedzcie jedno: warto było czekać
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.