Przed chwilą pisałem o Nokii 5030 z Biedronki. Teraz przyszła kolej na produkt zdecydowanie bardziej luksusowy. Jeśli więc z Biedronką masz kontakt tylko wtedy, gdy przejeżdżasz obok niej swoim luksusowym Jaguarem, a kierownik banku, w którym zwykle załatwiasz sprawy jest zawsze podekscytowany na twój widok, ekskluzywny telefon Diora został stworzony z myślą o tobie (lub o twojej małżonce).
Mamy tu do czynienia z klasycznym przerostem formy nad treścią i to w kilku wariantach. Najtańszy z nich kosztuje tyle, ile nieco mniej zamożny Polak ma do dyspozycji przez cały rok.
Firmowany nazwiskiem Christiana Diora telefon, w wersji podstawowej pokryty jest złotem. Jakby tego było mało, inkrustowano go szafirami. Standard kosztuje 6500 dolarów.
Tyle samo trzeba zapłacić za czarny wariant z obudową uszlachetnioną przy wykorzystaniu procesu PVD. Domyślam się, że większość z was (podobnie jak ja) nie ma pojęcia na czym o polega, dlatego też wyjaśniam:
Fizyczne osadzanie z fazy gazowej (PVD) (ang. Physical Vapour Deposition) – polega na krystalizacji par metali lub faz z plazmy na powierzchni docelowej. Połączenie naniesionej powłoki i podłoża ma charakter adhezyjny i zależy od czystości podłoża, dlatego też stosuje sie chemiczne (zgrubne) i jonowe (dokładne) metody oczyszczania powierzchni. Celem procesu jest wytworzenie cienkich warstw modyfikujacych fizyczne i chemiczne własności powierzchni.
Wikipedia
O 1400 dolarów droższy jest wariant czerwony, o wdzięcznej nazwie Zelie. Podobnie jak kosztujący 13400 dolarów model Zenaide, jest on wysadzany diamentami. Patrząc na cenę, nietrudno się domyślić, że ten drugi może mieć na obudowie o kilka kryształków więcej.
Za jedyne 8700 dolarów szczęśliwy posiadacz złotej karty kredytowej może nabyć model Naicre, który został pokryty masą perłową.
Za 470 dolarów można kupić równie szlachetną, bezprzewodową słuchawkę Bluetooth.
Telefon wyposażony został… właściwie nie wiadomo w co został wyposażony. W tym wypadku jednak, specyfikacja nie jest najważniejsza.
Obrzydliwie drogie komórki Diora dostępnebędą już w grudniu.
źródło: unwiredview
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Jeden z najlepszych telefonów 2025 roku doczekał się nie tylko nowej aktualizacji i co za…
POCO F7 najprawdopodobniej zadebiutuje jeszcze w przyszłym miesiącu. Telefon powinien być na radarze polskiego fana,…
Gmail doczekał się prostej, a jakże niezwykle użytecznej nowości na Androida. Pozwoli ona oszczędzić nam…
iQOO Z10x zadebiutował oficjalnie. Ponieważ to bardzo tani telefon, bateria o pojemności 6500 mAh i…
Casio AEQ120W to prawie G-Shock. Poza bardzo zbliżoną obudową ma baterię na 10 lat i…
Na polski rynek wkracza właśnie nowa linia produktowa znanego producenta - Baseus PicoGo. Mowa o…