Spis treści
- Wstęp
- Wygląd, obudowa i wykonanie
- Klawiatura QWERTY
- Ekran
- Jakość połączeń i Bateria
- Interfejs i aplikacje
- « Poprzedni
- 6/11
- Następny »
Interfejs i aplikacje
Samsung B3210, w przeciwieństwie do Corby’ego, nie posiada interfejsu TouchWiz 2.0. Jednak, producent zadbał o to aby telefon obsługiwało się równie łatwo i intuicyjnie jak dotykowego S3650. Oczywiście odbyło się to kosztem efektowności, ale cóż, najważniejsza przecież jest efektywność. Na ekranie głównym, obok podstawowych informacji o komórce (czas, poziom baterii, stan połączenia z siecią), znajdziemy karuzelę ze skrótami do najważniejszych i najczęściej używanych funkcji telefonu. To jakie skróty znajdą się na ekranie i jaka będzie ich ilość w każdej chwili możemy zmienić w ustawieniach. Dzięki temu prostemu zabiegowi, unikniemy ciągłego „biegania” po Menu w poszukiwaniu interesujących nas w danej chwili aplikacji. Do tego, interfejs oferuje dwa dodatkowe skróty, uruchamiane przyciśnięciem d-pada w górę lub dół. Osobiście, przypisałem do nich funkcję Fake Call (fałszywe połączenie) i szybkie kontakty (pięć najczęściej używanych kontaktów).
Jeżeli jesteśmy już przy Menu dodam, że jest ono bardzo czytelne, a funkcje i aplikacje zostały ułożone w sensowne grupy. Znajdziemy w nim: Spis połączeń, Kontakty, Muzyka, Internet, Wiadomości, Moje pliki, Organizer, Aparat, Radio FM, Aplikacje, Alarmy oraz Ustawienia. Jedynym minusem (większości Samsungów) związanym z nawigacją, jest zapamiętywanie przez telefon ostatniej pozycji w Menu i powracanie do niej przy ponownym wejściu do katalogu. Niestety, w ten oto sposób możemy zapomnieć o bezwzrokowej obsłudze telefonu.
Młodym osobom do gustu z pewnością bardzo przypadnie nowy, obecny w telefonach z linii Corby (a także B3310), młodzieżowy motyw graficzny, który możecie podziwiać na zdjęciach. Oczywiście, jeżeli komuś on się nie spodoba, CorbyTXT oferuje także dwa standardowe motywy, w których nie znajdziemy już żadnych udziwnień.
Producent wyposażył Corby’ego w kilka bardzo przydatnych funkcji. Najciekawsze z nich to: funkcja Fake Call, program Mobile Tracker, który umożliwia zlokalizowanie telefonu w razie kradzieży (bądź też zgubienia go) oraz bardzo prosty w obsłudze menadżer plików, który pozwoli na sprawne zarządzanie danymi zapisanymi w pamięci telefonu.
- « Poprzedni
- 6/11
- Następny »
Spis treści
- Wstęp
- Wygląd, obudowa i wykonanie
- Klawiatura QWERTY
- Ekran
- Jakość połączeń i Bateria
- Interfejs i aplikacje
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.