Firma Nokia na swojej oficjalnej stronie poinformowała dzisiaj, że część ładowarek do ich telefonów może posiadać defekt grożący niebezpieczeństwem porażenia prądem. Problem ten dotyczy ładowarek wyprodukowanych przez Huizhou BYD Electronic, a konkretnie modeli: AC-3U i AC-3E (powstałych między 15 czerwca, a 9 sierpnia 2009) oraz AC-4U (powstałych między 13 kwietnia a 25 października 2009). Wszystkie egzemplarze zostaną wymienione za darmo.
W oświadczeniu możemy przeczytać, że plastikowe osłony wadliwych ładowarek mogą się poluzować i odpaść, odsłaniając wewnętrzne części urządzenia, których dotknięcie może grozić porażeniem prądem (oczywiście, gdy ładowarka jest podłączona do sieci). Według zapewnień Nokii nie zgłoszono jeszcze żadnych wypadków spowodowanych wadliwymi ładowarkami.
Finowie nie poinformowali niestety jak dużej ilości ładowarek dotyczy ten problem. Niemniej, indyjski oddział agencji Reutera podaje, że wadliwych egzemplarzy może być nawet 14 milionów!
W trosce o zdrowie klienta i prestiż firmy, Nokia zorganizowała program wymiany ładowarek już na poziomie krajowym. Do tego, wszyscy posiadacze ładowarek Nokii mogą sprawdzić, czy i ich sprzęt dotknięty jest wadą. Aby to uczynić wystarczy wejść na tę stronę.
źródło: nokia
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Wciągający FPS – Turbo Overkill kupicie teraz za niecałe 15 zł w jednym z popularnych…
BNP Paribas ostrzega wszystkich swoich klientów. To jedna z tych wiadomości, których nie można zignorować,…
Jeden z najlepszych telefonów 2025 roku doczekał się nie tylko nowej aktualizacji i co za…
POCO F7 najprawdopodobniej zadebiutuje jeszcze w przyszłym miesiącu. Telefon powinien być na radarze polskiego fana,…
Gmail doczekał się prostej, a jakże niezwykle użytecznej nowości na Androida. Pozwoli ona oszczędzić nam…
iQOO Z10x zadebiutował oficjalnie. Ponieważ to bardzo tani telefon, bateria o pojemności 6500 mAh i…