Plastik, wszędzie widzę plastik..
Kwestia chyba najbardziej kontrowersyjna jeśli chodzi o koreańskiego producenta. W tej kwestii wszystkie smartfony są zbliżone do siebie. Są wykonane z tworzywa sztucznego, co jest powodem fali krytyki, jaka przelewa się w związku z kolejnymi modelami.
[nggallery id=400 template=techmaniak]
Prawdą jest jednak, że zarówno Samsung Galaxy S III, jak i Note II, które pochodzą z 2012, wykonane są ze szczotkowanej odmiany plastiku. Nigdy nie miałem zastrzeżeń co do spasowania elementów obudów tych telefonów. Owszem tylna klapka delikatnie skrzypiała, szczególnie w Galaxy Note II ze względu na większą powierzchnię uginającego się tworzywa ale była to cena jaką trzeba zapłacić za niską wagę tych modeli.
[nggallery id=392 template=techmaniak]
Samsung potrafi zrobić solidne aluminiowe obudowy co pokazał przy serii Wave opartych o system Bada. Liczyłem, że podobnie będzie w Samsungu Galaxy S 4. Cóż, myliłem się. Czy to jednak źle? Faktycznie jakość wykonania konkurencji prezentuje się dużo lepiej ale muszę przyznać, że Nowy Galaxy zrobił krok w przód. Plastik to plastik ale muszę szczerze przyznać, że dopiero teraz widzę jak bardzo niedopracowane były poprzednie modele.
[nggallery id=390 template=techmaniak]
Srebrna ramka sprawia wrażenie aluminiowej, a poszczególne części składanej obudowy pasują do siebie wyjątkowo dobrze. W porównaniu do szczotkowanej obudowy w poprzednikach w Samsungu Galaxy S 4 mamy do czynienia z odblaskowymi kropkami, które mienią się podobnie jak w Nexusie 4.
[nggallery id=394 template=techmaniak]
Rozdzielczość ma znaczenie.
Smartfony z 2012 roku posiadają ekrany HD o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. W przypadku Samsunga Galaxy S III jest to odpowiednio 306 ppi przy 4,8 cala oraz 267 ppi przy Note II (5,5 cala). Oba ekrany charakteryzują się ostrym obrazem oraz doskonałymi kątami widzenia. Przy maksymalnym podświetleniu są prawie tak samo jasne – „Es Trójka” ma o ok. 25% ciemniejszy ekran przy maksymalnych ustawieniach.
Najnowszy Galaxy posiada ekran FULL HD o przekątnej 5 cali o rozdzielczości 1920 x 1080. Różnicę w porównaniu do poprzedników widać gołym okiem. W żadnym z ekranów nie ma mowy o efekcie „jacuzzi” (rozpływające się kolory pod wpływem nacisku). Dotyk działa bezbłędnie na wszystkich z porównywanych smartfonów. Dodatkowo w Samsungu Galaxy Note II oraz S 4 występuje funkcja Air View. Działa ona na zasadzie wykrycia (rysika S Pen w Note II oraz palca w S 4) nad ekranem. W chwili obecnej jedyne problemy z najnowszym Galaxy są one związane z przewijaniem ekranów w menu ustawień. Objawia się on problemem z nadążeniem z odświeżeniem ekranu w efekcie czego szary kolor zmienia się w fioletowy, co rozmazuje obiekty i tekst. Jest to za pewno błąd softwarowy, gdyż w innych miejscach systemu czy aplikacji nie pojawia się.
Wszystkie ekrany są wykonane w technologii Amoled z użyciem matryc Pentile. O ile Samsungi Galaxy S radzą sobie w słońcu całkiem nieźle, to Galaxy Note II ma już problemy ze względu na niski współczynnik kontrastu.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
OPPO zaprezentowało harmonogram wdrażania aktualizacji do ColorOS 15 z Androidem 15. Jeżeli posiadasz jego smartfon,…
Klienci PKO BP po raz kolejni są wprowadzani w błąd. To z kolei może prowadzić…
Messenger zostaje wyposażony w przydatne nowości – jakość HD w połączeniach, pocztę głosową, tła AI…
Nowego Xiaomi pokochasz za pojemną baterię i wysoką wydajność. Xiaomi Redmi Turbo 4 ujawnił część…
Ta gra to interaktywny film, który stał się niemałym hitem w oczach krytyków i graczy.…
Nie tylko OPPO Find X8 Pro był gwiazdą dzisiejszej premiery. Wraz z nim debiutował OPPO…