Już kilka miesięcy temu pisało się, że znani producenci, jak chociażby Sony czy też HTC, rozpoczną produkcję smartfonów napędzanych przez tanie układy SoC, dostarczane przez tajwański koncern Mediatek. Produkty te dedykowane są na chiński rynek, niemniej jednak jest to dość istotna informacja również dla nas, gdyż jak wiemy jest wielu importerów, którzy zaopatrują nas w taki sprzęt.
W najbliższym czasie na wspomnianym rynku zadebiutować ma pierwszy smartfon japońskiego koncernu Sony – Sony C3, którego sprawną pracę zapewniać będzie 4-rdzeniowy procesor Mediatek MT6589 o częstotliwości taktowania 1.2 GHz, zbudowany na architekturze ARM Cortex-A7 lub nieco podrasowany wariant MT6589T, którego częstotliwość taktowania wzrosła do 1.5 GHz. Niestety nie posiadamy większej ilości informacji na temat specyfikacji technicznej, niemniej jednak możemy spodziewać się 1 GB pamięci operacyjnej RAM, 4 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika czy też podwójnego slotu kart SIM (podobnie, jak w jednym z wariantów modelu Sony Xperia E).
Sony C3 ma zadebiutować w drugiej połowie bieżącego roku, podobnie jak Togari z 6.44-calowym wyświetlaczem i 20-megapikselowym aparatem głównym z technologią Cyber-Shot oraz Xperia L36h Dogo. Czy Sony C3 ma szansę odnieść rynkowy sukces? Jakie macie zdanie na temat urządzeń napędzanych przez układy Mediatek?
źródło: gizchina
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Funkcja Circle to Search to bardzo wygodna opcja w Obiektywie Google, z której korzysta wielu…
RPG z otwartym światem został objęty fantastycznym rabatem w wysokości 91%. Dla kupujących oznacza to,…
OPPO Find X8 Ultra może namieszać na rynku flagowców podobnie jak OPPO Find N5. Najmocniejszy…
Sprzedaż smartfonów w Europie nareszcie idzie w górę. Przy okazji możemy zobaczyć, jakie telefony najchętniej…
OnePlus Watch 2R za 580 złotych w promocji to najlepszy smartwatch z WearOS, jaki możesz…
vivo powróciło do Polski, dlatego warto śledzić poczynania tego producenta. Jego najnowszy smartfon vivo V50…