>
Kategorie: Android HTC Telefony Testy

HTC Hero – test KomórkoManiaKa

Wygląd, obudowa i wykonanie

Trzeci Android HTC został zamknięty w prostokątnej obudowie, która upodabnia go bardziej do Touch Diamonda 2 niż innych smartfonów firmy z systemem Google.

Charakterystycznym elementem w bryle telefonu jest wygięta do góry dolna część obudowy, przez co Hero wygląda niecodziennie i ciężko pomylić go z jakimkolwiek innym modelem na rynku.

Z przodu telefonu znajdziemy 3,2-calowy ekran, który wraz z czarnym obramowaniem dookoła niego, został pokryty wykonaną ze szkła warstwą ochronna. Zaraz pod nim, znalazły się cztery przyciski funkcyjne Zadzwoń, Home, Menu i Zakończ (a także Włącz/Wyłącz) oraz umieszczony nieco niżej podwójny klawisz Szukaj/Cofnij, obok którego znajduje się bardzo pewnie i precyzyjnie działający trackball. U góry przedniego panelu mamy głośnik, po którego obu stronach zamontowano diody sygnalizujące status telefonu (m.in. niski poziom baterii, powiadomienie o wiadomościach).

Z prawej strony komórki nie uświadczymy żadnego przycisku. Po lewej natomiast znalazł się kontroler głośności. Na samej górze smartfona umieszczono wyjście słuchawkowe jack 3,5 mm a po przeciwnej stronie wejście ExtUSB. Całą tylną część obudowy stanowi plastikowa pokrywa baterii, w której znajdują się otwory na obiektyw aparatu i głośnik (ten niestety jest bardzo mały).

Hero mimo dużych rozmiarów (112 x 56,2 x 14,35 mm) bardzo dobrze leży w dłoni. Do tego, korzystanie z telefonu przy użyciu jedynie kciuka jest bardzo ułatwione dzięki wysuniętej do góry dolnej części obudowy. W konstrukcji smartfona zdenerwowało mnie jednak kilka rzeczy – schowane pod metalową ramką kontrolery głośności, wystający trackball, którego często przypadkowo auktywniałem podczas trzymania telefonu w pozycji horyzontalnej oraz połączenie przycisków Szukaj i Cofnij, gdyż często zamiast cofnąć się o poziom w ustawieniach, zupełnie niepotrzebnie wywoływałem okienko wyszukiwania.

Obudowa Hero, poza metalową ramką dookoła przedniego panelu i wspomnianą już szklaną osłoną wyświetlacza, w całości została wykonana z plastiku. Niestety, jego jakość nie jest najlepsza – obudowa pod naciskiem ugina się i łatwo się rysuje. Niemniej, najdotkliwiej o tym przekonamy się patrząc na wygląd osłony baterii po paru tygodniach użytkowania – na tylnej obudowie telefonu (w szczególności w miejscu gdzie ta zagina się ku górze) pozostają bardzo wyraźne rysy i otarcia. Co więcej, w testowanym egzemplarzu osłona baterii była już mocno poluzowana i ruszała się ona na boki, trzeszcząc przy tym denerwująco.

Mateusz Żołyniak

Najnowsze artykuły

  • Artykuł sponsorowany

iPhone 16 Pro Max: przyszłość technologii mobilnej

Apple ponownie udowodniło, że wiodący status w branży smartfonów jest zasłużony, prezentując swój najnowszy flagowy…

1 kwietnia 2025
  • Google
  • Newsy
  • Telefony

Flagowy Pixel na pierwszych zdjęciach. Ma być tańszy, ale kopiuj wklej trwa w najlepsze

Google Pixel 10 Pro Fold pozuje pierwszych grafikach. Ma być tańszy od poprzednika – a…

1 kwietnia 2025
  • Promocje

Klon Bloodborne do kupienia w promocji na Steam. To zaskakująco dobra oferta

Klon Bloodborne – Thymesia, czyli brutalna gra akcji RPG trafiła na ciekawą 60% zniżkę. Ta…

1 kwietnia 2025
  • Apple
  • iOS
  • Newsy

Mamy Apple Intelligence w domu. Ogromna aktualizacja iOS 18.4 w Polsce

Nareszcie doczekaliśmy się Apple Intelligence także w Europie, czyli również w Polsce. Apple udostępnia swoje…

1 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Chciałbym powiedzieć Wam, że mieliście rację, a ja się myliłem. Niestety, ale nie w przypadku tych Samsungów

Samsung Galaxy Tab S10 FE i S10 FE+ zadebiutowały oficjalnie. To najmniej opłacalne Samsungi, jakie…

1 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Vivo

50 MP z OIS, 5600 mAh, IP69, a cena to tylko 1100 złotych. Fajny telefon w dobrej cenie

vivo V50e niedługo będzie mieć swoją premierę i został już zapowiedziany przez producenta. Dobry aparat…

1 kwietnia 2025