Smartfon HTC działa pod kontrolą Google Androida w wersji 1.5 Cupcake. System działa stabilnie i jest szybki. Pod tym względem produkt Google pozostawia w tyle zarówno Windowsa Mobile jak i Symbiana – korzystając z Androida praktycznie nie musimy czekać na odpowiedź systemu, jest ona niemal błyskawiczna. Niemniej, jeżeli mam być szczery, to w porównaniu do wersji 1.6 Donut (którą miałem okazję sprawdzić na HTC Tattoo), Cupcake jest odczuwalnie wolniejszy a przejścia między kolejnymi ekranami są mniej płynne.
Jednak największym atutem Hero, nie jest sam Androida a rewelacyjny interfejs HTC – Sense UI, który jest nakładką na system Google. Jest on prosta, efektowna i co najważniejsze bardzo intuicyjna. Sense w dużej mierze wykorzystuje elementy znane z TouchFLO 3D i w porównaniu do standardowego UI Androida, oferuje 7 pulpitów. Mimo iż myślałem, że to dużo i nigdy ich nie wykorzystam, już po pierwszym dniu zabawy telefonem zabrakło mi ekranów do zapełnienia kolejnymi aplikacjami i widżetami. Tych ostatnich naprawdę nie brakuje, obok standardowych widżetów Google, HTC przygotowało dla nas także swoje firmowe aplikacje. Wśród nich znajdziemy: zegar z 12 różnymi skórkami, kalendarz HTC, Ulubione Kontakty, szybkie linki www do najczęściej odwiedzanych stron (w formie miniatur), widżet giełdowy oraz znane ze smartfonów HTC z Windowsem Mobile aplikacje – widżet pogodowy, odtwarzacz mp3, szybki podgląd SMS-ów i maili czy galerii.
Jednak z nich wszystkich największe wrażenie na mnie wywarły: bardzo efektowny widżet pogodowy (ten sam zastosowano w HD2), aplikacje do Facebooka, Twittera, funkcję Footprints oraz małe programiki, umożliwiające szybkie zarządzanie połączeniami bezprzewodowymi (WiFi, Bluetooth, sieć komórkowa i GPS). Aplety do Facebooka i Twittera zostały zintegrowane ze zmodyfikowaną książką telefoniczną. Działają one bardzo poprawnie. Z kolei, znana posiadaczom Touch Cruise’a, funkcja Footprints to prawdziwa gratka dla zapominalskich. Program automatycznie przypisuje do zrobionych telefonem zdjęć lokację na mapie Google i umożliwia dołączenie do nich krótkich notatek.
Sensu UI zmodyfikowało także podstawowe aplikacje Androida do obsługi kontaktów, historii połączeń i wiadomości, dzięki czemu zarządzanie nimi jest dużo łatwiejsze. Numery telefonu, jak już wspomniałem, były od razu sprzężone z kontaktami z Facebooka, Twittera i oczywiście naszej skrzynki pocztowej. Ponadto, mogliśmy wybierać najczęściej używane z nich i przypisywać im miano ulubionych – te za pośrednictwem dedykowanego widżetu pokazywały się na jednym z ekranów.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Świeżo zaprezentowany vivo Y300 5G jednak nie jest taki zły, jak twierdziły przecieki. Okazuje się,…
Czy jest coś lepszego niż dobry telefon w świetnej cenie? Tak, aż trzy świetne modele…
OPPO zaprezentowało harmonogram wdrażania aktualizacji do ColorOS 15 z Androidem 15. Jeżeli posiadasz jego smartfon,…
Klienci PKO BP po raz kolejni są wprowadzani w błąd. To z kolei może prowadzić…
Messenger zostaje wyposażony w przydatne nowości – jakość HD w połączeniach, pocztę głosową, tła AI…
Nowego Xiaomi pokochasz za pojemną baterię i wysoką wydajność. Xiaomi Redmi Turbo 4 ujawnił część…