Podczas konferencji D11 – którą, notabene, otwierano drugi rok z rzędu wywiadem z Timem Cookiem – szef Motoroli potwierdził, iż jego firma rzeczywiście pracuje nad smartfonem o nazwie Moto X. Wiemy również, że będzie to flagowy produkt z logo „M”.
Będzie produkowany w Stanach Zjednoczonych, znajdzie się tu też miejsce dla ekranu OLED, będzie ponadto wiedzieć, kiedy jest w Twojej kieszeni, kiedy jest w ręce i kiedy ma uruchomić aparat fotograficzny
– Dennis Woodside, CEO Motoroli
Woodside dodał, że smartfon powstanie w fabryce w Texasie, w której poprzednio tworzono telefony Nokii. Moto X ma stanowić bezpośrednią konkurencję iPhone’ów i sprzętów z linii Galaxy. Oczekiwania są więc spore.
Premiera odbędzie się już latem, natomiast sam produkt pojawi się na rynku w październiku. Dołączy do niego wówczas kilka innych, bliżej niedookreślonych telefonów.
Nexus?
LG nie zrobi kolejnego Nexusa, co potwierdzał wczoraj jeden z szefów koreańskiej korporacji. Zwolniło się tym samym miejsce dla innego producenta, zdolnego dostarczyć godnego następcę Nexus 4. Wasze podejrzenia, jak wywnioskowałem z komentarzy, padły przede wszystkim na Sony i HTC.
Nie zapominałbym jednak, że Google w jakimś celu kupiło Motorolę i liczę, że uzasadnienie tej kwestii poznam już za kilka miesięcy. Trudno powiedzieć, że to właśnie Motorola będzie dostawcą kolejnej generacji „guglofonu”, jednak nie wykluczałbym takiej możliwości.
Tak czy inaczej, mamy do czynienia z pierwszym smartfonem z USA
Chwilę po konferencji D11, Motorola rozesłała informację prasową traktującą o „pierwszym, składanym w Stanach smartfonie”.
W USA jest ponad 130 milionów smartfonów, jednak żaden z nich nie został tutaj złożony… Jeszcze
Firma tłumaczy tę decyzję głównie wygodą. Mając inżynierów i projektantów na miejscu, głównie w Illinois i Kaliforni, lepiej było przenieść linię produkcyjną. W ten sposób wpływanie na wygląd urządzeń będzie przebiegać znacznie szybciej, podobnie zresztą jak podejmowanie decyzji, szacowanie popytu i wdrażanie nowych rozwiązań.
Nie znaczy to oczywiście, że każda część będzie wytwarzana w Stanach; niektóre mają pochodzić z Tajwanu, Korei Południowej i innych państw. Głównym partnerem technologicznym Motoroli pozostaje Flextronics.
Źródło: All Things Digital
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.