WYDAJNOŚĆ
Dwie generacje Snapdragona
Samsung Galaxy S4 należy – teoretycznie – do poprzedniej generacji, dlatego też nie można się dziwić jego nieco słabszym wynikom w testach syntetycznych. Odpowiednikiem dla koreańskiego flagowca była bowiem nie Z1, a Xperia Z. Niemniej jednak staramy się porównywać modele flagowe; stąd decyzja o włączeniu do areny popularnej „eski”.
Zarówno Sony Xperia Z1, jak i LG G2, bazują na chipsecie Qualcomm Snapdragon 800. Najnowszym, najszybszym i najbardziej wydajnym, jaki jest obecnie dostępny w telefonie. 4-rdzeniowy procesor Krait z grafiką Adreno 330 i 2 GB pamięci RAM zapewniają wręcz nadmiar mocy, który z pewnością wystarczy na najbliższe lata.
Snapdragon 600, obecny w Galaxy S4, w dalszym ciągu wystarcza praktycznie do wszystkiego. Uruchamianie nawet najbardziej zaawansowanych gier czy wymagających aplikacji nie stanowi problemu dla żadnego z wyżej wymienionych produktów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że wcześniej czy później pojawi się produkcja wykorzystująca wszystkie możliwości Snapdragona 800 – i to właśnie wtedy zauważymy faktyczne różnice między jednym i drugim układem.
1. Testy przeglądarek
Testy sprawdzające wydajność smartfonów pod kątem przeglądania zasobów sieci. Brak wyniku dla przeglądarki stockowej w przypadku Xperii Z1 wynika z braku obecności tej aplikacji. Sony dostarcza razem ze smartfonem wyłącznie Chrome’a.
2. Testy syntetyczne systemu
Testy sprawdzające ogólną wydajność smartfonów.
3. Testy syntetyczne systemu (grafika)
Testy sprawdzające wydajność telefonów z naciskiem na grafikę 3D.
OCENA: WYDAJNOŚĆ
Każdy z najważniejszych elementów składowych został oceniony w skali od 1 do 10 punktów, gdzie 1 prezentuje poziom bardzo słaby, 5 jest odpowiednikiem standardów rynkowych, a 10 jest notą najwyższą. Średnia ocen stanowi ocenę całkowitą.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- LG G210
- Samsung Galaxy S49
- Sony Xperia Z110
Ceny Samsung Galaxy S4 I9505
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.