>
Kategorie: Newsy Nokia Samsung Sony Telefony

Lumia 1020, Xperia Z1, Galaxy S4 i HTC One – czy Nokia okazała się najlepsza?

Smartfon to dla wielu osób nie tylko telefon, ale przenośne biuro, które musi mieć kilkadziesiąt funkcji. Jedną z nich jest aparat i producenci wiedzą jak jest on ważny. Dlatego też do swoich urządzeń montują coraz lepsze matryce. Aktualnym liderem wydaje się być Nokia Lumia 1020 ze swoim 41-megapikselowym aparatem, ale tuż za nią jest Xperia Z1, która można pochwalić się 20.7-megapikselowym aparatem. Oczywiście nie można zapominać o innych wielkich firmach jak HTC ze swoim One czy oczywiście Samsung z Galaxy S4. Który okazał się najlepszy?

Oczywiście każdemu inne zdjęcie może się najbardziej podobać, ale trzeba przyznać, że Nokia Lumia 1020 poradziła sobie chyba najlepiej z zadaniami. Niemiłym zaskoczeniem jest Xperia Z1 w pierwszym filmie, gdzie poradziła sobie wyjątkowo słabo na tle konkurencji. Na drugim filmie już granice nie są tak wyraźne.

Oczywiście jeśli chcemy robić zdjęcia z wakacji do domowego albumu to każdy z tych smartfonów będzie dobrym wyborem i powinien zadowolić nasze podstawowe wymagania. Więc jeśli nie potrzebujecie najlepszego aparatu na rynku to takie porównania będą tylko ciekawostką, jednak gdybym miał szukać smartfona do robienia zdjęć to zdecydowałbym się chyba na Lumie. A Waszym zdaniem który telefon poradził sobie najlepiej?

Źródło: Phones 4u

Konrad Błaszak

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • POCO
  • Telefony

Znamy datę premiery zabójcy flagowców od Xiaomi z baterią 7500 mAh i ekranem 6.83 cala

POCO F7 najprawdopodobniej zadebiutuje jeszcze w przyszłym miesiącu. Telefon powinien być na radarze polskiego fana,…

24 kwietnia 2025
  • Google
  • Gry i aplikacje
  • Newsy

Gmail znów robi to dobrze! Tej funkcji w Gmailu od dawna brakowało

Gmail doczekał się prostej, a jakże niezwykle użytecznej nowości na Androida. Pozwoli ona oszczędzić nam…

24 kwietnia 2025
  • iQOO
  • Newsy
  • Telefony

6500 mAh za 550 złotych. Ta premiera taniego telefonu przesuwa granice opłacalności

iQOO Z10x zadebiutował oficjalnie. Ponieważ to bardzo tani telefon, bateria o pojemności 6500 mAh i…

24 kwietnia 2025
  • Casio
  • Newsy
  • Wearables

Nowy Casio za 160 złotych wygląda jak G-Shock i ma baterię na bite 10 lat pracy. Naprawdę wolisz taniego smartwatcha?

Casio AEQ120W to prawie G-Shock. Poza bardzo zbliżoną obudową ma baterię na 10 lat i…

24 kwietnia 2025
  • Akcesoria
  • Baseus
  • Newsy

Premiera Baseus PicoGo to 3 nowe powerbanki oraz ładowarka dla podróżujących

Na polski rynek wkracza właśnie nowa linia produktowa znanego producenta - Baseus PicoGo. Mowa o…

23 kwietnia 2025
  • Motorola
  • Newsy
  • Telefony

Znam cenę 7-calowej Motoroli ze 165 Hz ekranem i zaskakująco dobrą baterią

Czy najlepszy składany telefon typu flip 2025 roku będzie też tym najdroższym? Okazuje się, że…

23 kwietnia 2025