Kiedy klienci pracujący w najbardziej wymagających i często niebezpiecznych warunkach zwrócili uwagę na konieczność stworzenia telefonu bezprzewodowego o „nadludzkim” poziomie odporności, Ascom Wireless Solutions podjął wyzwanie. W wyniku niemal dwuletniego programu badań i ciężkich testów powstał nowy Ascom d81 – telefon działający tam, gdzie inne osiągnęły już swoje granice możliwości. d81 jest już dostępny na naszym rynku w dystrybucji Kontel-Telecom, przedstawiciela firmy Ascom w Polsce.
Profil produktu utworzono w oparciu o potrzeby ludzi, którzy będą trzymali go w rękach. Ascom d81 nie tylko spełni ich oczekiwania, lecz także umożliwi efektywniejszą i bardziej bezpieczną pracę.
d81 łączy wysoką niezawodność i jakość wykonania z doskonałą jakością odbioru głosu. Dzięki gumowej obudowie najbardziej narażonych krawędzi, Ascom D81 przeszedł testy upadku z wysokości 2 metrów. Telefon był również przedmiotem badania „Accelerated Life Time”, który w krótkim czasie symuluje codzienne kilkuletnie użytkowanie. Został także poddany elektromagnetycznym testom zgodności. Urządzenie przeszło pomyślnie wszystkie testy.
Użytkownicy pracujący w ciężkich warunkach często są narażeni na przebywanie w środowisku zawierającym wysokie stężenie pyłów i niebezpiecznych gazów lub wilgoci. Wcześniej miało to duży wpływ na możliwość podłączenia zestawu słuchawkowego, ponieważ wyjęcie wtyczki z telefonu skutkowało tym, że dany zestaw tracił klasyfikację IP65. Z chwilą pojawienia się Ascom d81 problem ten przestał istnieć.
Robert Hassel wyjaśnia – Ascom d81 posiada samoistną lub wbudowaną ochronę, co oznacza, że użytkownik nie musi uszczelniać gniazda w telefonie po odłączeniu ładowarki lub słuchawki nagłownej, w celu utrzymania pełnej ochrony IP. Oczekujemy, że ta unikalna cecha telefonu Ascom będzie bardzo przydatną funkcją w przemyśle ciężkim i petrochemicznych, a także w wielu innych środowiskach pracy – komentuje.
Ascom d81 oferuje zaawansowane funkcje alarmu, jak czujniki bezruchu i upadku (Man Down/No Movement), opcję dyskretnego wezwania ochrony, priorytet wiadomości krytycznych oraz technologię lokalizacji telefonu przez rozmieszczone w obiekcie lokalizatory. Ostatnia funkcja pozwala z największą dokładnością określić precyzyjnie miejsce nadawania alarmu. Otto Bojahnder, Project Manager w Ascom, opowiedział nam o rozwoju badań przeprowadzonych z organizacją, dla której bezpieczeństwo osobiste to najwyższy priorytet.
Oprócz solidności i swoich właściwości ochronnych, Ascom d81 jest częścią systemu Ascom IP DECT i w pełni integruje się z platformą scentralizowanego zarządzania. Oznacza to, że aktualizacje funkcji i oprogramowania, dane książki telefonicznej, itp. mogą być zmieniane zdalnie przez sieć IP DECT. W praktyce skraca to czas zarządzania systemem, umożliwia płynne zastosowanie wewnętrznych procedur, a ostatecznie sprzyja sprawnej i wydajnej pracy.
źródło: informacja prasowa
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
"Marsz aktualizacyjny" producenta Nothing trwa w najlepsze. Tym razem smartfon jego submarki doczekał się najnowszego…
Debiut serii Samsung Galaxy S25 jest coraz bliżej. W przyszłym tygodniu poznamy nowe flagowce na…
Kultowy RPG właśnie trafił na Steam z 90% rabatem. Ten pozwoli wam zaoszczędzić przy zakupie…
Microsoft ostrzega przed masowym oszustwem na WhatsApp. Tym razem chodzi o niebezpieczne kody QR. Sprawdź,…
Revolut przedstawia w aplikacji nowość, która zadba o bezpieczeństwo naszych danych i pieniędzy. To rozmowy…
Wciągająca strategia turowa jest obecnie na wyciągnięcie ręki wielu graczy. Objęta została bowiem kapitalną promocją,…