Spis treści
- Wstęp
- Wygląd, obudowa i wykonanie
- Ekran
- Jakość rozmów i Bateria
- Interfejs i aplikacje
Interfejs i aplikacje
Samsung Corby Pro wyposażony jest w interfejs użytkownika TouchWiz 2.0. Można go znaleźć w większości dotykowców koreańskiego producenta. Jego funkcjonowanie nie sprawia większych problemów. Wszystko działa płynnie i nie zdarzyło mi się natrafić na poważniejsze lagi – zarówno na poziomie ekranu głównego jak również w menu, kontaktach i aplikacjach.
Interfejs jest bardzo intuicyjny i szybko można się z nim zaprzyjaźnić. Zresztą, dokładnie z tym samym mamy do czynienia w zwykłym Corby oraz w Avili. Dobrym rozwiązaniem jest otwieranie menu wiadomości po rozsunięciu telefonu. Na górnym pasku znajdą się wtedy skróty do wiadomości SMS, emaili, czatu SMSowego, portali społecznościowych oraz komunikatora. Wszystko mamy więc pod ręką i w jednym miejscu.
Wygląd ekranu głównego jest przejrzysty i niczym nie różni się od tego znanego z Avili czy zwykłego Corby. Górna belka standardowo już zarezerwowana jest dla zegarka, baterii, informacji o aktualnie ustawionym profilu (o czym informuje nas symbol głośnika), informacji o tym czy włożona jest karta SIM, zasięgu oraz działającym 3G. Na lewym brzegu (w formie zsuniętej) znajduje się pasek z widżetami, który wyciągamy za pomocą wystającej zakładki. Widżety można w dowolnej ilości wyciągać na jeden z trzech ekranów głównych. Znajdziemy tam skróty to portali społecznościowych, notatek, wiadomości, odtwarzacza muzyki, radia itd. Zamiast ikonek pojawiają się jednak ogromniej wielkości skróty, które zajmują większość ekranu i zaprowadzają chaos. Jest to jednak typowe dla tej wersji interfejsu.
Kolejną rzeczą, która wyjątkowo nie przypadła mi do gustu jest mała ilość miejsca w niektórych rejonach menu: ustawieniach, raportach, skrzynkach – odbiorczej, wysłanych itd. Chodzi mi o to, iż paski z nazwą miejsca w którym się znajdujemy, albo dolny na którym widnieje jedynie przycisk „wstecz” poważnie ograniczają powierzchnię do wyświetlania tego, co chcielibyśmy tam widzieć – listę wiadomości, elementów menu itd. itd. Doskonale widać to na poniższym zdjęciu.
Odpowiedni przycisk w menu głównym pozwala na uporządkowanie i rozmieszczenie ikonek według własnego widzimisię.
W kwestii aplikacji, mamy tutaj Samsungowe standardy. Przede wszystkim są to aplikacje pozwalające na łatwy dostęp do najpopularniejszych portali społecznościowych, takich jak Facebook, YouTube czy MySpace. Korzystanie z nich jest proste i przyjemne.
Oprócz tego, znajdziecie również Google Maps, pocztę Gmail, „przejdź na dietę”, „rzuć palenie”, czas na świecie oraz najciekawsze – rozpoznawanie muzyki. Działanie tego ostatniego dokładnie opisałem w recenzji Samsunga Monte. Tutaj wspomnę tylko, iż nagrana przez telefon piosenka (z radia, YouTube’a czy śpiewana przez użytkownika telefonu) jest po chwili rozpoznawana, a jej tytuł oraz wykonawca wyświetlane na ekranie.
Kolejną sympatyczną rzeczą jest aplikacja do obróbki zdjęć. Dzięki niej możemy w śmieszny sposób zmodyfikować zrobione przez siebie zdjęcia, szczególnie jeżeli są na nich jakieś osoby. Polecam, gdyż zapewnia ona sporo śmiechu.
Podsumowując – Samsung Corby Pro na pewno nie pozwoli Wam się nudzić!
Spis treści
- Wstęp
- Wygląd, obudowa i wykonanie
- Ekran
- Jakość rozmów i Bateria
- Interfejs i aplikacje
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.