Targi Mobile World Congress, już za nami i emocje z nimi związane opadły. Muszę przyznać, że w tym roku zbytnio się nie napracowałem, w tym „ciężkim okresie”, gdyż zadebiutowało naprawdę mało urządzeń. Znacznie bardziej wyczerpująca okazała się styczniowa impreza Consumer Electronics Show, kiedy to przeżyliśmy prawdziwą lawinę nowych urządzeń oraz technologii. Cóż z przykrością stwierdzam, że z roku, na rok jest coraz gorzej, a to dlatego, że coraz trudniej jest nas (konsumentów), czymś zaskoczyć, choć z czystym sumieniem, mogę napisać, że japońskiemu koncernowi się to udało i w niedługim czasie, zrobi to po raz kolejny.
Informacje na temat Samsunga Galaxy S5, były przez Was najczęściej czytane, jednak sam smartfon okazał się, mniej interesujący, niż flagowy produkt japońskiego koncernu – Sony Xperia Z2 – który według najnowszych informacji, będzie tylko przez sześć miesięcy numerem jeden. Japończycy planują w sierpniu zaprezentować następcę tegoż modelu, który na półki sklepowe trafi, jako Sony Xperia Z3.
Z jednej strony, bardzo źle się dzieje, że Sony zdecydowało się podtrzymać tradycję i urządzenia klasy premium wprowadzać raz na pół roku, jednak z drugiej, mając na uwadze słowa Kurozumi Yoshiro – dyrektora w Sony – tylko w ten sposób firma jest w stanie oferować produkty najwyższej klasy. I tutaj się zgadzam, gdyż średnio, co pół roku amerykański koncern Qualcomm wprowadza najbardziej wydajne jednostki dedykowane urządzeniom mobilnym.
Na pierwszą turę załapał się w zeszłym roku Sony Xperia Z, którego moc obliczeniową dostarczał Snapdragon S4 Pro, a premiera miała miejsce podczas CES 2014 w Las Vegas. W tym samym czasie Qualcomm zaprezentował dwa wydajne układy – Snapdragon 600 oraz 800. Zaledwie dwa miesiące po prezentacji, wspomnianego modelu, Sony straciło tytuł lidera na rynku, gdyż zadebiutował znacznie bardziej wydajny Samsung Galaxy S4. Najdłużej z premierą flagowca zwlekał LG Mobile, który jak się okazało był w najbardziej komfortowej sytuacji, gdyż wyciągnął rękę do Qualcomma, po ich najnowszą myśl technologiczną, implementując w LG G2, 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 800. Sony widząc przepaść technologiczną dzielącą ich flagowca, od urządzeń premium konkurencji, postanowił działać i podczas wrześniowych targów IFA 2013 pokazał Sony Xperia Z1, powracając tym samym na tron i ucierając nosa pozostałym gigantom branży GSM..
Kilka dni temu zadebiutował wspomniany na początku Sony Xperia Z2, którego podzespoły zostały włożone w dobrze zananą formę OmniBalance, której nie można nic zarzucić, gdyż gwarantuje zawsze elegancki i subtelny design. Smartfon względem poprzednika, posiada sporo usprawnień oraz ulepszeń. Sony po prostu daje z siebie wszystko i słucha potencjalnych nabywców oraz obecnych klientów. Ale dla kogo jest ten model?
Sony Xperia Z2, dedykowany jest przede wszystkim (w moim odczuciu) posiadaczom Sony Xperia Z pierwszej generacji, którzy po przesiadce odczują znaczą różnicę oraz poprawę wydajności. Analogicznie Sony Xperia Z3, którego spodziewamy się podczas IFA 2014, będzie następcą nie Sony Xperia Z2, a Sony Xperia Z1.
Ceny Sony Xperia Z2
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.