Firma Sony radziła sobie w ostatnich latach różnie. Zdarzały jej się świetnie smartfony, lecz udziały rynkowe przez pewien czas nie były zadowalające. Rok 2013 okazał się dla Japończyków bardzo dobry, a ten może być jeszcze lepszy. Dobrym znakiem jest to, że na tak dużym rynku jak Indie koncern wyprzedził Apple!
Japończycy osiągnęli według – według IDC – w ostatnim kwartale poprzedniego roku 9.1% udziałów na rynku i wyprzedzili firmę Apple, która miała 7%. Oczywiście do Samsunga posiadającego 43% udziałów nadal obu producentom daleko. Zasługą są telefony kosztujące od 120 do 240 euro, czyli przede wszystkim Xperia M Dual oraz Xperia C. Kolejne miesiące mogą być dla Japończyków cięższe w tym kraju, ale chcą oni niedługo wprowadzić Xperię Z2, która powinna dobrze się przyjąć.
Dla nas to jest tylko ciekawostka, ale świadczy o tym, że Sony w końcu zaplanowało skuteczną i rozsądną strategię, dzięki której może zyskiwać na różnych rynkach.
Źródło: xperiablog.net
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Nothing, a raczej jego podmarka, czyli CMF, ogłosiło właśnie datę premiery czterech nowych urządzeń. Chodzi…
vivo X200s to odchudzona wersja flagowego Ultra, która paradoksalnie wydaje mi się znacznie ciekawsza. Znamy…
Samsung nareszcie udostępnia aktualizację One UI 7 bazującą na Androidzie 15 pierwszym użytkownikom. Jako pierwsi…
Od niemal dwóch lat OnePlus 11 jest moim prywatnym telefonem, a od 2 miesięcy korzystam…
vivo X200 Ultra przed premierą pojawił się na zdjęciach na żywo. Fotograficzna dominacja jest tu…
Do sieci trafiła cena Samsung Galaxy S25 Edge w Europie. I wiecie co Wam powiem?…